Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Nietypowe metody przygotowań Zdenka Hanika

Nietypowe metody przygotowań Zdenka Hanika

- Każdy sposób prowadzący do celu jest dobry - skwitował mistrz olimpijski oraz świata Zbigniew Zarzycki, fakt, że Czesi podczas przygotowań do mistrzostw świata obejrzą w praskim teatrze sztukę "Seksualne perwersje w Chicago".

Gdy pracowałem we Włoszech czasem, przede wszystkim na wyjazdach, zabierałem swój zespół na filmy akcji – mówi Zbigniew Zarzycki. – Na fabułę składała się walka dobra ze złem zakończona zwycięstwem tego pierwszego. Najlepszy był film gdy jeden sprawiedliwy wygrywał z bandą opryszków. Sami zawodnicy mówili, że ich do pobudza do walki i zachęcali mnie do powtarzania takich odwiedzin w teatrze.

Trener Zdenek Hanik wierzy, że taki element rozrywki pomoże zawodnikom w osiągnięciu wysokiej formy. Zbigniew Zarzycki nie słyszał o takim przypadku motywowania zawodników. – Na pewno sposób jest orginalny z czymś takim nie spotkałem jeszcze – mówi Łukasz Żygadło, ale jak podkreśla na pewno ciekawy i pozwoli na oderwanie się od monotonii i nudy treningowej.Znakomity przed laty zawodnik, potem trener, a obecnie komentator telewizyjny Wojciech Drzyzga wątpi „czy zabranie młodych mężczyzn na sztukę nawet o lekkim zabarwieniu erotycznym pozwoli rozładować napięcie seksualne.” Jego zdaniem może to nawet wywołać skutek odwrotny.

W czasie długiego i pracowitego zgrupowania na wszystko musi być czas i pora – powiedział Wojciech Drzyzga. – Owoc zakazany kusi szczególnie. Igraszki seksualne, połączone z alkoholem na pewno nie służą budowaniu formy. Czeski trener decydując się na zabranie swoich zawodników na taką sztukę widział w tym działaniu jakąś ideę.

Czescy siatkarze rozegrają w sobotę i niedzielę dwa sparingowe mecze z Rosją. Od 3 do 5 listopada wezmą udział w turnieju we Francji, gdzie obok gospodarzy ich rywalami będą Niemcy oraz Serbia i Czarnogóra. W kadrze czeskiej są dwaj zawodnicy z klubów Polskiej Ligi Siatkówki – rozgrywający Petr Zapletal (Mostostal Azoty Kędzierzyn-Koźle) oraz libero Premysl Obdrżalek (Jadar Radom).

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved