Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Skonfliktowany Caprara

MŚ: Skonfliktowany Caprara

Trener rosyjskich siatkarek, Giovanni Caprara, jest zdania, że jeżeli jego reprezentacja nie zakwalifikuje się do półfinału mistrzostw świata, to dalsza praca w tym kraju straci sens.

Od chwili gdy zostałem trenerem reprezentacji Rosji ani przez moment nie poczułem, że moja praca jest komukolwiek potrzebna – powiedział Giovanni Caprara. – Praktycznie wszystkie kluby jakby odwróciły się od „sbornej” i nie okazywały jej, moim zdaniem, wsparcia. Wydaje mi się, że wielu ludzi w waszym kraju jest niezadowolonych z faktu, że reprezentację trenuje cudzoziemiec. Pracować w takich warunkach, regularnie pokonując niewidzialne bariery, jest bardzo trudno.

Giovanni Caprara jest przekonany, że jeżeli Rosja nie awansuje do półfinału w mistrzostwach świata, to niechęć w Rosji do jego osoby jeszcze bardziej się zwiększy.Nie mogę przecież myśleć tylko o sobie – powiedział trener Caprara.Chciałbym, żeby siatkówka kobieca w Rosji jak najlepiej rozwijała. Jednak ten proces jest hamowany przez kluby, które niczego nie chcą zmieniać w dotychczasowym systemie, który już dawno się zestarzał.

Giovanni Caprara mówi, żeby przeanalizować wyniki w europejskich pucharach i młodzieżowych mistrzostw Europy. Inne kraje dawno już wyprzedziły Rosję.

Proszę teraz wyobrazić, że do takiej sytuacji dojdzie jeszcze konflikt trenera reprezentacji z klubami – mówi Giovanni Caprara. – Moim zdaniem taka sytuacja jest nikomu niepotrzebna.

Trener Caprara podkreślił, że nie ma jakichkolwiek pretensji do federacji. – Ona robi wszystki co możliwe i dlatego nie tracę optymizmu. Mam nadzieję, że jeżeli mój zespół odniesie w Japonii sukces, to on pociągnie zmiany w rosyjskiej siatkówce. Które są bardzo potrzebne. Kluby powinny zrozumieć, że zmiany nie zależą tylko od reprezentacji, ale również od nich.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved