Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Magdalena Śliwa: Faworytkami Chinki i Brazylijki

Magdalena Śliwa: Faworytkami Chinki i Brazylijki

Magdalena Śliwa grała w mistrzostwach świata przed czterema laty, gdzie Polska zajęła miejsca 13-16. - Było to wtedy ogromne rozczarowanie - mówi najlepsza rozgrywająca mistrzostw Europy w 2003 roku.

Trzeba jednak pamiętać, że w czasie przygotowań nie mogłyśmy rozgrywać sparingów z zespołami Azji czy Ameryki Południowej – powiedziała Magdalena Śliwa. – Oglądanie kaset to jednak nie to co walka na parkiecie. Gdy stawałyśmy przed Chinkami czy Brazylijkami, to te zespoły były dla nas całkowicie nieznane. Potem mogłyśmy już często grać z Japonkami, Kubankami, Koreankami czy Brazylijkami w różnych turniejach. Wówczas na sparingach grałyśmy z reprezentacjami z sąsiedztwa.

W mś Polska przegrała w Lipsku decydujący mecz z Grecją 2:3. – Byłyśmy na pewno zespołem lepszym – powiedziała Magdalena Śliwa. – W dodatku Chinki przegrały z nimi taktycznie, utrudniając nam zadanie. Zresztą sobie też potem mocno skomlikowały życie. Trener chiński później przepraszał za taką postawę.W Tokio Polska zagra z Kenią, Kostaryką, Tajwanem, Koreą Południową i Japonią. – Gdy tylko dziewczyny zagrają swoje nie powinno być problemu z awansem do drugiej fazy, zresztą niewyobrażam sobie niezakwalifikowania się – powiedziała Magdalena Śliwa. – Wyjdą z grupy i +poczują+ mistrzostwa Potem trzeba będzie włożyć więcej wysiłku. Wyniki będą też zależne od atmosfery jaka jest w zespole. Faworytami mistrzostw są zespoły Brazylii i Chin.

W I lidze zespół Magdaleny Śliwy Wisła Kraków wystartowała znakomicie. Wygrała trzy z trzech rozegranych meczów, tracąc tylko jednego seta. – W pierwszym spotkaniu było trochę nerwów i stąd ta porażka w jednej partii – powiedziała Magdalena Śliwa. – Potem wszystko weszło w normalny rytm. Humory nam dopisują.

Czy trener jest zadowolony ze swojej rozgrywającej? – Chyba tak – odpowiada była reprezentantka Polski.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved