Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Koniec kryzysu męskiej siatkówki w Białymstoku

Koniec kryzysu męskiej siatkówki w Białymstoku

Kibice wstydzą się za stan męskiej siatkówki w Białymstoku. Tu, gdzie powstała eksportowa żeńska drużyna Pronaru-Zeto Astwa AZS, nadal nie ma choćby drugoligowego zespołu panów. Ale nadchodzi chyba koniec stagnacji.

Rozpoczynająca się w najbliższy weekend III liga ma tylko jednego faworyta. To nowy zespół powstały z połączenia ekip: Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania oraz MUKS Piętnastka Białystok. WSFiZ w ostatnich latach regularnie kwalifikuje się do baraży o drugą ligę, MUKS to klub z sukcesami szkolący młodzież w kilku kategoriach wiekowych.

Drużyna jest w fazie budowy. W połowie będzie się składała z zawodników WSFiZ i w połowie z naszych – mówi Witold Kaczmarek z MUKS-u. Białostocki zespół prowadzić będzie wspólnie z Marcinem Czeremchą. – Nie ukrywamy ambicji. Jeśli uda się połączyć doświadczenie z młodością, powalczymy o awans do II ligi. Ale, póki co, mamy sporo problemów. Dwóch moich bardzo zdolnych siatkarzy odchodzi do Szkoły Mistrzostwa Sportowego. To Maciej Nalewajko i Mateusz Sacharewicz. Sacharewicz ostatnio był poważnie chory i może uda się namówić go, by u nas doszedł do siebie – mówi Kaczmarek.Mamy szeroką, szesnastoosobowa kadrę, ale brakuje nam kogoś w ataku – kontynuuje trener. – Być może, po długiej przerwie spowodowanej kontuzją, wróci Łukasz Wojtach. W każdym razie przed nami bardzo dużo pracy.

W składzie WSFiZ MUKS Piętnastka Białystok, młodzież będzie wspierać „finansistów” m.in. Macieja Budnego, Karola Zalewskiego czy Kamila Kowalkę. W meczach sparingowych białostocki zespół pokonał Mikolo Sokółka 3:0, Biebrzę Lipsk 2:1 i Promień Mońki 3:0.

Inne ekipy III ligi na pewno tanio skór nie sprzedadzą. Mlekpol Grajewo stara się wzmocnić kilkoma zawodnikami z Remeksu Wasilków (a grał tam m.in. Artur Szlaga). Remex tym razem nie przystąpi bowiem do rozgrywek. Nieobliczalne są Biebrza Lipsk i SUKSS Suwałki.

Mimo to, Jerzy Nowik, który przez kilka lat prowadził zespół WSFiZ nie ma wątpliwości co do podziału sił. – Obstawiam zdecydowane zwycięstwo drużyny z Białegostoku – mówi trener. Kilka pierwszych kolejek pokaże, kto może powalczyć z faworytem, ewentualnie zająć drugie miejsce, premiowane udziałem w barażach o II ligę.

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved