Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jest zdrowy, ale brakowało płynów

Jest zdrowy, ale brakowało płynów

Mariusz Wlazły jest zdrowy, a skurcze, które łapały go podczas spotkań reprezentacji i Ligi Mistrzów, były spowodowane specyficzną budową ciała i szybszym wyczerpywaniem z organizmu węglowodanów i mikroelementów.

W spotkaniu z USA w Lidze Światowej w wyniku skurczu najlepszy polski siatkarz tak niefortunnie upadł na boisko, że doznał kontuzji. Na inaugurację Ligi Mistrzów w podobnej sytuacji musiał zejść z boiska w czwartym secie pojedynku z Olympiakosem Pireus. Sam Wlazły wspomina, że najgorszy skurcz – całego ciała – przeszedł trzy lata temu po meczu ligowym.

Podczas niedawnego spotkania z Lewskim Sofia lekarze z Centralnego Instytutu Sportu trzykrotnie pobrali krew zawodnikowi, później przeszedł jeszcze próbę wysiłkową. I wyszło na to, że atakujący reprezentacji Polski jest zdrowy. – Choć nie spodziewałem się wielkich problemów, trochę mi ulżyło – mówi Mariusz Wlazły. Według lekarzy jedną z przyczyn skurczów było to, że siatkarz Skry Bełchatów za mało pije w czasie meczów. – Zdarzało się, że wypijał tylko 150 mililitrów płynu – mówi Konrad Piechocki, wiceprezes Skry Bełchatów. – W spotkaniu z Lewskim wypił dwa litry i nie miał żadnych problemów.Wlazły twierdzi, że dotychczas mało pił, bo mu się nie chciało. – Ale teraz już na treningach wypijam więcej, niż potrzebuję. W ten sposób przyzwyczajam organizm do przyjmowania większej ilości płynów – powiedział.- Ale to nie wszystko, bo opiekujący się reprezentacją doktor Adamczyk chce mnie skierować na kolejne badania. Być może powinienem być inaczej prowadzony w przerwach między meczami, to znaczy mniej trenować, by w czasie gry organizm miał skąd czerpać potrzebne pierwiastki.

Pod koniec meczu skurcze łapały Michała Winiarskiego, a salę biegiem opuścił Mariusz Wlazły. Co się stało? – To nie kontuzja. Mariusz ma zalecone picie dużej ilości płynów, spieszył się do toalety – tłumaczył z uśmiechem Alojzy Świderek.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved