Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > 24 zespoły młodzieżowe w województwie kujawsko-pomorskim

24 zespoły młodzieżowe w województwie kujawsko-pomorskim

Już w miniony weeekend młode siatkarki z województwa kujawsko-pomorskiego rozpoczęły swoje rozgrywki ligowe. Najwcześniej do rywalizacji przystąpiły juniorki, wczoraj rozegrano pierwszy mecz w lidze wojewódzkiej kadetek. Dopiero za kilka dni, rozgrywki rozpoczną młodziczki.

Pałac Bydgoszcz, Culmen Chełmno, Budowlani Toruń, Skarpa Toruń, MUKS Ciechocinek, Joker Świecie, Sparta Brodnica oraz Sokół Mogilno – to osiem klubów, które zgłosiły się do rozgrywek młodzieżowych siatkarek w województwie kujawsko-pomorskim. Najwięcej, bo aż pięć drużyn zgłosiły Pałac Bydgoszcz i Budowlani Toruń. Niewiele mniej, bo po cztery zespoły młodzieżowe do zmagań wojewódzkich zgłosiły Culmen Chełmno i Sokół Mogilno.

Najstarszą kategorią młodzieżową są juniorki (zawodniczki urodzone w roku 1988 i młodsze), które podobnie jak w ubiegłym sezonie, w województwie kujawsko-pomorskim rywalizują systemem ligowym, a swoje spotkania rozgrywają w niedziele. Pięć drużyn zgłoszonych do rozgrywek rozegra mecze systemem „każdy z każdym”, które wyłonią mistrzynie województwa w tej kategorii wiekowej. Faworytkami w tym sezonie wydają się być Budowlani Toruń, ale o wicemistrzostwo województwa z powodzeniem może powalczyć każda z pozostałych drużyn, biorących udział w rozgrywkach, czyli Sokół Mogilno, Pałac Bydgoszcz i Culmen Chełmno. Stawkę rywalizujących w lidze wojewódzkiej juniorek uzupełnia drugi zespół Budowlanych. W pierwszym spotkaniu mistrzostw województwa w tej kategorii wiekowej, rozegranym w minioną niedzielę, Pałac Bydgoszcz pokonał Culmen Chełmno 3:0.Do rozgrywek kadetek zgłosiło się w tym sezonie dziewięć zespołów. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy – silniejszą i słabszą. W grupie silniejszej zagrają: Culmen Chełmno, Skarpa Toruń, Budowlani Toruń, MUKS Ciechocinek i Pałac Bydgoszcz. W grupie słabszej występują siatkarki Sokoła Mogilno, Pałacu II Bydgoszcz, Budowlanych II Toruń i Culmenu II Chełmno. Zespoły rywalizują systemem ligowym – „każdy z każdym”. Po zakończeniu pierwszego etapu rozgrywek, drużyny podzielone zostaną na dwie grupy. Trzy czołowe zespoły z grupy silniejszej oraz zwycięzca barażu pomiędzy czwartym zespołem grupy silniejszej i zwycięzcą rozgrywek w grupie słabszej, rywalizować będą o miejsca 1-4 w mistrzostwach województwa. Piąty zespół grupy silniejszej oraz pozostałe drużyny, które nie zakwalifikują się do gry o miejsca 1-4, będą rywalizowały o miejsca 5-9 w mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego. W pierwszym spotkaniu sezonu 2006/2007, Sokół Mogilno pokonał wczoraj Budowlanych II Toruń 3:1 (16:25, 25:19, 25:19, 25:10).

W listopadzie przystąpi do gier o mistrzostwo województwa najmłodsza grupa wiekowa – młodziczki. W grupie silniejszej zagrają: Pałac Bydgoszcz, Pałac II Bydgoszcz, Culmen Chełmno, Skarpa Toruń i Joker Świecie. W grupie słabszej swoich sił spróbują: Sokół Mogilno, Sokół II Mogilno, Budowlani Toruń, Skarpa II Toruń i Sparta Brodnica. System rozgrywek u młodziczek podobny jest do zastosowanego w kategorii kadetek. Drużyny początkowo rywalizują systemem turniejowym, a po zakończeniu pierwszej części sezonu, o miejsca 1-4 w mistrzostwach województwa zagrają trzy czołowe zespoły z grupy silniejszej oraz zwycięzca barażu pomiędzy czwartym zespołem grupy silniejszej i zwycięzcą rozgrywek w grupie słabszej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie, rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved