Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Ryszard Bosek: Acosta wielokrotnie prowadził mądrą politykę

Ryszard Bosek: Acosta wielokrotnie prowadził mądrą politykę

- Wiele działań w czasie trwania jego rządów, od 1984 roku, odbieram pozytywnie. Odniósł sukces marketingowy, udało mu się uczynić siatkówkę jedną z najpopularniejszych dyscyplin w świecie - ocenia rządy Rubena Acosty, Ryszard Bosek.

Udanym posunięciem było wprowadzenie tie breaka jako rozstrzygającego, piątego seta w meczu. Pojawiły się w siatkówce duże pieniądze. – dodaje trener Jastrzębskiego Węgla.

Bosek chwali osiągnięcia a zarazem nie neguje błędów popełnionych przez Acoste. – Jak każdy rządzący jednoosobowo popełniał też błędy. Niepotrzebnie groził przed kilkoma laty wykluczeniem Polski z rozgrywek międzynarodowych. Widocznie jednak jak każdy dyktator musi wtrącać się do wszystkiego.Ruben Acosta prowadził wielokrotnie mądrą politykę. Był najpierw skłócony z silną federacją rosyjską, a następnie doszedł z nią do porozumienia i w tym roku przydzielił organizację finałowego turnieju Ligi Światowej.

W czasie gdy w Tokio obradował Światowy Kongres FIVB przeciwnicy Acosty na czele z jego byłym najbliższym współpracownikiem Jeanem-Pierrem Seppey’em spotkali się w Kopenhadze. Celem spotkania było założenie FIABVB, czyli Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Siatkówki Plażowej i Siatkowki. Organizacja ta ma być konkurencją dla FIVB.

Tak jak w polityce, tak w sporcie, jak tylko jest okazja zarobienia pieniędzy, to coś się tworzy – ocenia nową inicjatywę Bosek. – Nie wróżę nowej organizacji sukcesu. Musiałaby się najpierw sprawdzić, ale nie bardzo widzę w jaki sposób mogłoby do tego dojść.

źródło: inf. własna, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved