Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > PP: Resovia ponownie lepsza od Avii

PP: Resovia ponownie lepsza od Avii

W drugim spotkaniu Pucharu Polski, między ekipami Avii Świdnik i Resovii Rzeszów, znowu wygrali podopieczni Jana Sucha. Tym razem sukces nie był tak łatwy jak w poniedziałek.

Trener Jan Such w porównaniu do poniedziałkowego meczu, zakończonym gładkim zwycięstwem jego teamu, dokonał w składzie dwóch zmian. Karela Kvasniczkę i Tomasza Józefackiego w wyjściowej szóstce zastąpili Wojciech Gradowski i Tomasz Kamuda.

Generalnie cały zespół zagrał nieco słabiej, szwankowało trochę przyjęcie i mecz był momentami wyrównany – opisuje trener rzeszowian. Gospodarze, grający na co dzień w Serii B, nie byli w stanie, mimo nieco słabszej postawy ekipy z Rzeszowa, wygrać choćby seta. – Momentami rywale zaskakiwali nas zagrywką. W II secie po serii naszych błędów rywale prowadzili 7:3, ale wówczas pociągnął zagrywką Wojtek Gradowski i odrobiliśmy straty, a po chwili wyszliśmy na prowadzenie – mówi szkoleniowiec Resovii. Emocjonujący był bardziej set III. Resoviacy wygrywali już różnicą 5 „oczek” (22:17) ale chwilowa dekoncentracja i błędy w przyjęciu spowodowały, że gospodarze zniwelowali straty do jednego punktu (22:23). – W decydującym momencie zespół wziął się do roboty i nie było już żądnych problemów – dodaje trener Such.

Rzeszowianie chcą wygrać wszystkie mecze, które zostały do zakończenia rywalizacji w grupie, a więc z Jastrzębiem, niepokonaną do tej pory Gwardią Wrocław i Avią u siebie, aby bez żadnych regulaminowych i poza regulaminowych niuansów zapewnić sobie awans do finału PP.

W środę przed południem spotykamy się na zajęciach w siłowni. Dołączają do nas obaj kadrowicze – Łukasz Perłowski i Grzegorz Pilarz, z tym, że ten drugi na razie nie będzie ćwiczył – dodaje szkoleniowiec. – Wieczorem znów trenujemy dwie godziny. W czwartek po porannym treningu wyjeżdżamy do Jastrzębia, gdzie w piątek o godzinie 17 i w sobotę o 12. zmierzymy się w w pucharowych spotkaniach z Jastrzębskim Węglem.

Avia Świdnik – Resovia Rzeszów 0:3

(21:25, 19:25, 23:25)

Składy:

Avia: Ogonowski, Kowalski, Pawłowski, Jarosz, Węgrzyn, Kazimierski oraz Guz (libero), Bogusz, Gorzkiewicz, Komorowski

Resovia: Kozłowski, Szczygieł, Eithun, Kamuda, Kaczmarek, Gradowski oraz Łuka (libero), Kusior, Józefacki

źródło: gcnowiny.pl, inf. własna, Super Nowości