Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Polska lepsza od Kuby w sparingu

Polska lepsza od Kuby w sparingu

W towarzyskim meczu rozegranym w Kędzierzynie-Koźlu, Polska pokonała drużynę Kuby 3:1. Jutro Kubańczycy będą szukać rewanżu w Katowicach, gdzie zespoły zagrają ponownie.

Początek pierwszego seta to wyrównana gra po obu stronach siatki. Pierwsza przerwa techniczna 8:7 dla Kubańczyków. Po przerwie gra punkt za punkt do stanu po 12. Kolejne dwa punkty zdobyli jednak zawodnicy Roberto Garcii. Na drugą przerwę techniczną Kubańczycy schodzili prowadząc dwoma „oczkami” (16:14). Przy stanie 17:15 dla rywali trener Lozano prosi o czas. Nie na wiele się to jednak zdało. Kubańczycy zdobywają kolejne dwa punkty, powiększając przewagę do 4 pkt. Grzegorz Szymański zmienia Mariusza Wlazłego, jednak to do Kubańczyków należy końcówka tej partii, którą wygrywają 25:20.

Drugą partię Polacy rozpoczęli w tym samym składzie, co pierwszą. Pierwsza przerwa techniczna w drugim secie 8:4 dla biało-czerwonych. Na drugą przerwę Polacy schodzili prowadząc już 16:10. Po przerwie Polacy powiększają przewagę do 7 oczek. Rywale zmniejszają przewagę do 3 punktów, jednak Polakom udaje się dowieść ją do końca, wygrywając seta drugiego 25:19.Trzecia odsłona zaczęła się nie po myśli podopiecznych Raula Lozano; pierwsza przerwa techniczna to prowadzenie Kubańczyków 8:4. Po przerwie jednak nasi zawodnicy skutecznie punkt po punkcie odrabiają straty, doprowadzając do stanu po 9. Przy stanie 14:13 dla Kuby na boisko wchodzi Piotr Gruszka zmieniając Sebastiana Swiderskiego. Druga przerwa techniczna 16:14 dla Kubańczyków. Przy serwisie Michała Winiarskiego Polacy zdobywają dwa punkty doprowadzając do wyrównania. Na boisku pojawia się Michał Bąkiewicz za Winiarskiego. Polakom udaje się uzyskać dwupunktową przewagę, jednak rywale nie zamierzają łatwo składać broni w tym secie. Przy remisie po 22, na boisko wraca Winiarski i to głównie dzięki niemu oraz Danielowi Plińskiemu Polacy wygrywają końcówkę tej partii i cały set 25:22.

Czwartego seta nasi zawodnicy rozpoczęli od kilkupunktowego prowadzenia. Jednak podopiecznym Roberto Garcii udaje się wyrównać, zaś na drugą przerwę techniczną schodzą prowadząc 16:15. Gra bardzo wyrównana, żadnej z drużyn nie udało się uzyskać większej niż 1-punktowa przewagi. Przełomowy w tej partii atak Plińskiego ze środka przy stanie po 21 daje wiatr w żagle naszym siatkarzom. Polacy wygrywają seta czwartego do 21 i całe spotkanie 3:1.

Najlepszym zawodnikiem pierwszego meczu z Kubańczykami, był zdecydowanie nasz środkowy bloku, Łukasz Kadziewicz. – Nie chciałbym, żeby to była optymalna forma – powiedział Łukasz Kadziewicz. – Chciałbym, żeby optymalna przyszła za dwa tygodnie i żebyśmy w Japonii rozegrali 11 meczów i coś wygrali.

Zakończyły się przygotowania – powiedział przed spotkaniem II trener Polski Alojzy Świderek. – Dwunastka zostanie ustalona po spotkaniu w Katowicach. Są jeszcze niewiadome w składzie. Kuba jest odpowiednim sparingpartnerem. Trzeba grać z zespołami równymi nam umiejętnościami.

Alojzy Świderek dodał, że z grubsza już wiemy kto pojedzie. – Piotr Gacek otrzymał szansę pokazania się na libero – powiedział polski szkoleniowiec.

Polska – Kuba 3:1 (20:25; 25:19; 25:22; 25:21)

Polska:: Michał Winiarski, Daniel Pliński, Łukasz Żygadło, Mariusz Wlazły, Łukasz Kadziewicz, Sebastian Świderski, Piotr Gacek (libero) oraz Grzegorz Szymański, Piotr Gruszka, Michał Bąkiewicz

źródło: inf. prasowa, pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved