Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Jose Roberto Guimaraes: Nie jesteśmy faworytami

Jose Roberto Guimaraes: Nie jesteśmy faworytami

Szkoleniowiec Brazylii, Jose Roberto Guimaraes, nie podziela opinii, że jego zespół jest faworytem do sukcesu w mistrzostwach świata. W wywiadzie dla oficjalnej strony internetowej MŚ, powiedział, że aż sześć zespołów ma szanse na zwycięstwo.

Guimaraes zapytany, czy jego zespół jest faworytem odpowiedział: Nie, nie uważam tak. Myślę, że mamy cztery, pięć a nawet może sześć ekip, które mogą zwyciężyć. Przewiduję pewne niespodzianki. Drużyny, o których mówię to Chiny, Rosja, Włochy, Kuba, Brazylia, Holandia, USA… bardzo lubię też reprezentację Niemiec.

Brazylijki przyleciały do Tokio z Frankfurtu w poniedziałek. Wcześniej w niemieckim Heidelberg uczestniczyły w tygodniowym obozie. W Japonii zatrzymały się w Akabane, 15 kilometrów na północ od centrum miasta. Do momentu wyjazdu do Kobe (niedziela) trenują w pobliskim Japońskim Instytucie Nauk o Sporcie.Canarinhos w ostatnim czasie zdominowały światowe parkiety. Trzy lata z rzędu zwyciężały w World Grand Prix. Na swoim koncie mają także zdobyty w 2005 roku w Japonii Wielki Puchar Mistrzów (mistrzostwo interkontynentalne).

Ze Roberto uważa, że jego zespół jest w trudnej grupie, a droga do półfinałów prowadzić będzie przez jeszcze cięższą drugą rundę. – Jesteśmy w dobrej formie, ale mamy bardzo ciężką grupę z takimi zespołami jak Puerto Rico, Holandia czy USA. – powiedział. – Po wyjściu z grupy czeka nas druga rudna, która jest niebezpieczna dla każdego. Będziemy musieli pokonać cztery drużyny ze »zbioru« Rosja, Chiny, Dominikana, Meksyk, Niemcy i Azerbejdżan. Musimy grać dobrze w każdym spotkaniu.

Zadziwiający jest fakt, że Brazylia nigdy nie zdobyła złotej korony w siatkówce kobiet. – To historia, która nie powtórzy się w naszym przypadku – kwituje Ze Roberto.

Jednak zapytany, czy czas Brazylii nadejdzie w 2006 roku wcześniej uprzejmy staje się troszeczkę bardziej szorstki. –Nie lubię o tym rozmawiać. Stąpam twardo po ziemi. To nasze marzenie, ale nie wiem, czy jest realne. Jesteśmy tutaj i spróbujemy zwyciężyć, jednak musimy zaprezentować się dobrze w wielu ciężkich meczach.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved