Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > „Atomówki” z Bałakowa wygrały z Gwardią

„Atomówki” z Bałakowa wygrały z Gwardią

W sparingu rozegranym w hali Orbita, Gwardią Wrocław przegrała z ekipą Bałakowa. Pierwszego seta siatkarki wrocławskie zagrały skuteczne, ale w kolejnych lepsze były Rosjanki.

Siatkarki Gwardii Wrocław rozegrały dziś swój 9. mecz sparingowy z klubem z za granicy. Trenerzy umówili się na pięć setów. Wygrali goście 4-1.

Tym razem przeciwnikiem ekipy Rafała Błaszczyka była drużyna Bałakowskaja Bałakowo (10. miejsce w rosyjskiej Superlidze, ale to miejsce nie było wynikiem rozgrywek play-off tylko przyporządkowane po przegraniu Bałakowa rywalizacji z Zareczem Odincowo ). Sponsorem AEC Bałakowo jest elektrownia atomowa Nuclear Playstation w Bałakowie. „Atomówki” z Rosji wczoraj pokonały Aluprof Bielsko – Biała 3-1 a wcześniej uległy mistrzowi Polski Muszyniance 1-3.

Pierwszy set zaczął się od prowadzenia Gwardii 4:1. Piękny atak Bogusi Barańskiej z II linii i as Katarzyny Mroczkowskiej potwierdził dobrą dyspozycję gwardzistek w tej partii, 8:3. Dobry blok i skuteczne kontrataki wrocławianek przyniosły wysokie prowadzenie 20:13. Jednak dwa asy Serbki Wiesny Tomasevich, występującej w drużynie Superligi i wcześniejsza lepsza gra Rosjanek doprowadziły do wyniku 23:21 dla Gwardii. Dwie akcje Mroczkowskiej w końcówce seta pozwoliły Dolnoślązaczkom wygrać tą partię 25:22.

Dobrą grę gości można było obserwować już do końca tego ciekawego sparingu. W kolejnej partii popis podopiecznych Vladislava Fadeeva. W ataku „szalała” czarnoskóra zawodniczka Anna Gansonre (z rosyjskim paszportem), która zapewne zapisała się w pamięci obserwatorów tego meczu. Po stronie Gwardii dobrymi zagraniami popisała się tylko Anna Wiśniewska, która weszła za Martę Haładyn w połowie partii. Ostatecznie Rosjanki wygrały ten set 25:13.

Najciekawsza odsłona spotkania to partia trzecia, przy wyniku 1-1 każdy z zespołów chciał „przełamać” rywala. Bardzo dobra gra była po obu stronach siatki, wiele długich akcji mogłoby ucieszyć nawet najwybredniejszego kibica. Gwardia po doskonałej momentami grze blokiem i atakiem z II linii prowadziła już 20-17. I powinna ten set wygrać, jednak stało się inaczej, po dobrych blokach Muravyevej i Shamanaevej oraz skutecznych kontrach Gansonre Rosjanki doprowadziły do stanu 20:20 i 23:23. Niezawodna w tym meczu „Atomówka” Gansore skończyła partię mocnym atakiem i to Bałakowo wygrało tego seta 25:23.

W kolejnych odsłonach nie było już tak ciekawie, a trenerzy „dograli” sparing do końca, w którym to Rosjanki nie dały już Gwardii okazji do zwycięstwa. Mecz zakończył iście atomowy atak Jeleny Irisovej i to goście zakończyli kolejny mecz w Polsce zwycięstwem.

Bałakowo pozostanie w naszym kraju do 30.10 i rozegra jeszcze co namniej dwa mecze z AZS Poznań (LSK) i z Sosnowcem (II liga).

Vladislav Fadeev(trener Bałakowa): – Graliśmy dziś nierówno, wynik nie ma dla nas większego znaczenia gdyż dopiero przygotowujemy się do ligi. Pierwszy set słaby w naszym wykonaniu, ale w kolejnych już było lepiej. W Polsce bardzo nam się podoba, cieszymy sie, że mozęmy zagrać u was z silnymi zespołami. W Rosji liga rozpocznie się dopiero 09.12, bo wcześniej jeszcze mamy półfinały Pucharu kraju. W tamtym roku zajęliśmy co prawda 10. miejsce, ale w zespole mieliśmy bardzo dużo kontuzji, w tym sezonie mierzymy w „czwórkę”.

Gwardia Wrocław – Bałakowskaja Bałakowo 1-4 (25:22, 13:25, 23:25, 16:25, 19:25)

Gwardia: K. Mroczkowska, M. Lubera, M. Haładyn, P. Gomułka, B. Barańska, D. Rojkova, A. Krzos (L) oraz A. Wiśniewska, W. Szkudlarek, J. Koprowska.

Bałakowo: A. Guryanova, C. Akulova, L. Shamanaeva, J. Irisova, A. Muravyeva, W. Tamasevich, O. Fadeeva (L) oraz J. Schchrban, E. Gromowa.