Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Zwycięstwo J.W. Construction AZS Politechniki Warszawskiej

Zwycięstwo J.W. Construction AZS Politechniki Warszawskiej

W drugim spotkaniu pucharowych zmagań pomiędzy Jadarem Radom a J.W. Construction AZS Politechniką Warszawską rewanż na wczorajszą porażkę wzięli stołeczni siatkarze, pokonując rywali w trzech setach.

J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska – Jadar Radom 3:0 (27:25, 25:21, 29:27)

1 set:

Pierwsza partia spotkania zaczyna się od wymiany punkt za punkt, aż do stanu 5-4. W zespole „Inżynierów” w ataku bryluje Radosław Rybak, zaś w ekipie Jadaru na wyróżnienie zasługuje Marcin Kocik. Dopiero dwa punktowe ataki Marcina Owczarskiego, dają radomianom przewagę, 6-4. Po ataku Rybaka w siatkę oraz asie serwisowym Macieja Pawlińskiego podopieczni trenera Luksa powiększają przewagę do 4 „oczek”, 9-5. Bezpieczne prowadzenie siatkarze z Radomia utrzymują do stanu 12-9, wówczas to bardzo dynamicznymi atakami popisuje się Marcin Drabkowski, który zmniejsza dystans między zespołami, Jadar prowadzi 14-12. W kilka minut później goście popełniają błąd dotknięcia siatki i tym samym J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska doprowadza do remisu 15-15. Od tego momentu gra staje się bardzo wyrównana a żaden z zespołów nie uzyskuje znacznej przewagi, 17-17, 19-19, 21-21. Wymiany ciosów w ataku przez Radosława Rybaka i Marcina Drabkowskiego z jednej strony oraz Macieja Pawlińskiego i Marcina Owczarskiego z drugiej, dodają pojedynkowi atrakcyjności. Zespoły nadal remisują 23-23. Zepsuta zagrywka Rybaka daje Jadarowi pierwszą piłkę setową, 24-23. Niestety radomianie nie wykorzystują szansy, co w krótkim czasie obraca się przeciwko nim Najpierw autowy atak Owczarskiego pozwala uzyskać Politechnice 26. punkt, a następnie podwójnym blokiem popisują się Jurkiewicz z Drabkowskim i tym samym stołeczni kończą tę partię, wygrywając 27-25.

2 set:

Początkowa faza drugiej odsłony spotkania niczym nie różniła się od poprzedniej. Oba zespoły popisywały się silnymi atakami oraz punktowymi blokami, idąc przysłowiowy „łeb w łeb”, 3-2, 4-4, 6-6. Zacięta walka toczyła się głównie w elemencie ataku. W zespole gości brylował Marcin Owczarski wspomagany przez Krzysztofa Makaryka. W ekipie stołecznych oprócz Rybaka i Drabkowskiego punktował także Tomasz Drzyzga, 9-9, 11-11. Środkowa część seta przynosi zmianę sytuacji. Najpierw Marcin Drabkowski obija blok radomian (15-14) a następnie „Akademicy” zatrzymują podwójnym blokiem Kocika i wychodzi na prowadzenie 16-14, które utrzymuje aż do stanu 20-18. W tym momencie w obu zespołach trenerzy dokonują zmian. W Jadarze na parkiet wchodzą Sebastian Pęcherz i Tomas Malcik, z kolei w Politechnice na parkiecie pojawia się Radosław Macierewicz. Roszady w składzie przynoszą kolejny punkt stołecznym siatkarzom 21-18. Przewagę powiększa Radosław Rybak, atakując z prawego skrzydła, 22-19. Zawodnicy Jadaru zaczynają popełniać błędy w przyjęciu, zaś J.W. Construction AZS Politechnika popisuje się skutecznymi blokami prowadząc już 23-20. Mimo to dziurę w bloku gospodarzy wykorzystuje Marcin Kocik zdobywając 21 punkt, 23-21. Na 24-21 podwyższa Rybak. Partię kończy pojedynczym blokiem Marcin Malicki. Politechnika wygrywa 25-21.

3 set:

Trzeci set meczu rozpoczeli od mocniejszego „uderzenia” Inżynieowie, którzy przez pierwszą część partii utrzymywali dwupunktowe prowadzenie 4-2, 6-4. Mimo to Jadar szybko zdołał doprowadzić do remisu 6-6. Taki stan punktowy utrzymywał się do wyniku 10-10. Wówczas to po ataku Radosława Rybaka i aucie Marcina Owczarskiego, J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska ponownie wychodzi na prowadzenie 12-10. Przez kilka najbliższych minut to podopieczni trenera Felczaka zdobywają punkty, prowadząc 13-11, 15-11. Atakiem w sam róg boiska na 16-11 podwyższa Radosław Rybak. Mimo aż pięciopunktowej przewagi radomianie nie zamierzali odpuszczać. Dwoma asami serwisowymi popisuje się Owczarski. Jadar powoli odrabia straty 16-14. Ryzyko podjęte w elemencie zagrywki przynosi siatkarzom z Radomia kolejne punkty. Asa zdobywa Maciej Pawliński (17-16) a następnie Arkadiusz Terlecki 18-18. Dwa punktowe ataki Rybaka przywracają jednak poprzedni stan rzeczy, Warszawiacy prowadzą 20-18, 22-20. Gdy przewaga gospodarzy wydawała się już bezpieczna (24-21), radomianie jeszcze raz zerwali się go gry. Punkt za punktem odrobili straty, doprowadzając do remisu 24-24 i tocząc zacięty bój o wygrają w tej partii. Niestety zryw zawodników Jadaru okazał się próżny, gdyż „Inżynierowie” nie dali sobie już wydrzeć zwycięstwa. Kibice zgromadzeni w hali przy ulicy Obozowej byli świadkami niezwykle zaciętej i dramatycznej końcówki seta. Ostatecznie zwycięstwo przypadło J.W. Construction AZS Politechnice Warszawskiej 29-27.

J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska: Kowalczyk Tomasz, Drzyzga Tomasz, Chudik Pavel, Jurkiewicz Wojciech, Rybak Radosław, Drabkowski Marcin, Wojtaszek Damian(l) oraz Malicki Marcin, Maciejewicz Radosław

Jadar Radom: Maciończuk Jarosław, Pawliński Maciej, Kocik Marcin, Makaryk Krzysztof, Owczarski Marcin, Terlecki Arkadiusz, Obdrzalek Premysl(l) oraz Żaliński Wojciech, Tomas Malcik