Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Wojciech Drzyzga: Wierzę, że powalczymy o medal

Wojciech Drzyzga: Wierzę, że powalczymy o medal

Wśród mężczyzn w siatkówce rządzi Europa i Brazylia. My jesteśmy mniej więcej w okolicach piątej pozycji na Starym Kontynencie. Cały czas czekamy na turniej, w którym awansujemy do strefy medalowej - mówi Wojciech Drzyzga.

Wojciech Drzyzga nie ma żadnych wątpliwości, że podczas mistrzostw świata w Japonii doczekamy się upragnionego medalu. – Raul Lozano miał komfortowe warunki pracy, obyło się bez większych problemów zdrowotnych, w zespole panuje dobra atmosfera. Droga do strefy medalowej jest dość prosta. Musimy wygrać wszystkie spotkania w pierwszej grupie i pokonać Rosję lub Serbię w drugiej fazie.

Choć często bywa tak, że teroria i praktyka nie idą w parze, to trener Drzyzga stanowczo podtrzymuje swoje zdanie, że polską reprezentację stać na odniesienie sukcesu. – Do cholery jak nie teraz, to kiedy? – pyta Drzyzga. – Moim zdaniem cel minimum dla tych chłopców to miejsca 5-6, ale wierzę, iż uda im się powalczyć o medal.Pomimo dużej wiary w możliwości naszego zespołu, Wojciech Drzyzga dokładnie wie, co może spotkać szkoleniowca kadry, gdyby występ reprezentacji okazał się niepowodzeniem. – Rozpocznie się nagonka na Lozano. Kluby „rzucą się” na Argentyńczyka, który wywalczył nawet przesunięcie rozgrywek ligowych. Oj, nie chciałbym znaleźć się w jego skórze.

* Tekst opracowany na podstawie wywiadu zamieszczonego w „Sporcie”

źródło: Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved