Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie 3. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 3. kolejki I ligi mężczyzn

Rozstrzygnięcia 3. kolejki I ligi mężczyzn trudno uznać za niespodziankę. Niezwykle ciekawie przebiegała rywalizacja w Poznaniu, gdzie mecz rozstrzygnął się tie-breakiem. Inne konfrontacje kończyły się łatwymi zwycięstwami faworytów.

Mecz w Poznaniu zapowiadał się emocjonująco. Inotel z rezerwami Skry spotkał się już w tym sezonie dwukrotnie w Pucharze Polski, notując zwycięstwo i porażkę. Przewidywania potwierdziły się w piątkowym spotkaniu. Do jego rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break. W nim lepsi okazali się bełchatowianie i 2 punkty dopisano na koncie Skry. Inotel, który spisywał się bardzo dobrze w poprzednich meczach, zagrał w opinii Marka Jankowiaka najgorszy mecz w sezonie.

Po zeszłotygodniowym zwycięstwie w Pile, Płomień Sosnowiec był również faworytem spotkania z AZS Nysa. I choć pewnie spora część kibiców była przekonana, że AZS stawi opór sosnowiczanom, rzeczywistość napisała zupełnie inny scenariusz. Mecz rozstrzygnął się w trzech krótkich setach, w których siatkarze Nysy zdobyli tylko 47 punktów, nie przekraczając w żadnym secie bariery 20 oczek. Po tym spotkaniu Płomień jest głównym kandydatem do awansu.

Do Zduńskiej Woli Avia Świdnik jechała po 3 punkty. Po porażce z Inotelem świdniczanie chcieli potwierdzić, że są dobrze przygotowani do sezonui bez problemów uporają się z teoretycznie słabszym rywalem. Beiaminek pokazał jednak, że tanio punktów nie odda. SPS wygrał pierwszego seta, zmuszając gości do koncentracji w kolejnych partiach. Avia podniosła się i kolejne odsłony rozstrzygnęła na swoją korzyść, jednak z gry szkoleniowcy Świdnika nie do końca byli zadowoleni.

W Spale nikt niespodziewał się niespodzianki. Energetyk Jaworzno był zdecydowanym faworytem meczu z SMS-em, jednak nie przypuszczano, że młodzi siatkarze ze Spały praktycznie nie podejmą walki z rywalem. Poza pierwszym setem, w którym SMS zdobył 21 punktów, pozostała część spotkania to już jednostronny koncert jaworznian. Goście za tydzień będą mieli jednak trudniejszą przeprawę, gdyż podejmują lidera z Sosnowca. Młodzi siatkarze ze Spały jadą zaś do Świdnika na spotkanie z Avią.

Przed meczem w Gorzowie stało kilka znaków zapytania. Jak rozpoczną sezon Gorzowianie? Jak spiszą się w GTPS-ie zawodnicy z Hajnówki. Jak w Pronarze Hajnówka spisze się rozgrywający pozyskany z Gorzowa. Wszystkie te apekty rozstrzygnęły się na korzyść gospodarzy. GTPS bez problemów rozprawił się 3:0 z Pronarem Hajnówka. W zespole Gorzowa świetnie spisali się Jacek Malczewski i Maciej Wołosz pozyskani z Pronaru. Dużo słabiej wypadł Konrad Woroniecki w ekipie gości.

Drugie zwycięstwo bez straty seta w sezonie odnieśli siatkarze Bzury Ozorków, łatwo wygrywająć z BBTS-em Bielsko-Biała. Bielszczanie tylko w drugim secie dorównywali przeciwnikom, przegrywając dopiero w końcówce. Pozostałe dwie partie to spokojna, dobra gra ozorkowian, którzy wygrali je do 17 i do 14. Bielszczanom za tydzień trudno będzie poprawić dorobek punktowy w meczu z GTPS-em. Nie poprawi go również Bzura, któa pauzuje.