Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Spore zainteresowanie meczem w Kędzierzynie-Koźlu

Spore zainteresowanie meczem w Kędzierzynie-Koźlu

Jutro w kędzierzyńskiej hali "Azoty" zagra ekipa trenera Raula Lozano. Selekcjoner zapowiada, że ostateczną kadrę na MŚ, w której znajdzie się 12 siatkarzy, ogłosi dopiero po meczach towarzyskich z drużyną Kuby.

Mecze z Kubą (w środę w Kędzierzynie-Koźlu i w czwartek w Katowicach) będą ostatnimi sprawdzianami polskich siatkarzy, przygotowujących się do mistrzostw świata w Japonii, przed wylotem na zgrupowanie do Niemiec (1 listopada).

W szerokiej, 19-osobowej kadrze jest dwóch zawodników Mostostalu Azotów: Bartosz Kurek i Jakub Jarosz. Obaj dopiero wchodzą w wiek seniora i ich udział w mistrzostwach świata jest mało prawdopodobny. Jednak być może Raul Lozano da im szansę, na pokazanie się przed własną publicznością.W Kędzierzynie pojawi się także Sebastian Świderski, który był podporą Mostostalu podczas jego największych sukcesów. Trzy lata temu „Świder” przeszedł do włoskiej RPA Perugia, gdzie gra do dziś. Jego pozycja w kadrze jest niepodważalna.

Selekcjoner polskich siatkarzy zapowiedział, że ostateczną kadrę na MŚ, w której znajdzie się 12 zawodników, ogłosi po meczach towarzyskich z Kubą.

Drużyna powoli przechodzi z rytmu treningowego na meczowy. Chcemy oczywiście trafić z idealną formą na turniej w Japonii – mówi Lozano. – Po dwumeczu z Kubą podam nazwiska siatkarzy, których zabiorę na zgrupowanie do Niemiec, a później do Japonii.

Selekcjoner nie ma spokoju, bowiem na urazy narzekają Michał Winiarski, Grzegorz Pilarz i Łukasz Perłowski. Obie reprezentacje przyjadą do Kędzierzyna dzisiaj prosto ze zgrupowania w Spale i zostaną zakwaterowane w hotelu Court. Dziś po południu oraz w środę rano będą trenować w hali Azotor. W czwartek rano pojadą do Katowic.

Bilety na jutrzejsze spotkanie (początek o 18.00) można kupić w kasie hali Azotor przy ul. Mostowej: dziś od 10. do 20.00 i jutro od 10.00.

Najpierw wejściówki były sprzedawane przez internet, a do naszych kas trafiło niecałe dwa tysiące biletów. Zostało jeszcze około tysiąca – wyjaśnia Jacek Wycisk, kierownik kędzierzyńskiej hali. Ceny biletów w zależności od sektora w cenie: 20, 40 i 60 zł.

źródło: Nowa Trybuna Opolska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved