Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Raul Lozano: Plan minimum to piąte miejsce

Raul Lozano: Plan minimum to piąte miejsce

- Nasz plan minimum to piąte miejsce - mówi na niespełna cztery tygodnie przed rozpoczynającymi się meczami turnieju o mistrzostwo świata, trener reprezentacji Polski, Raul Lozano.

Jeśli uda się zdobyć więcej, będzie to wielki sukces i niespodzianka. Kandydatem do medalu nie jesteśmy. Nie jestem minimalistą. Poczytajcie jednak fachowe pisma zagraniczne. Tam nikt nie wymienia nas w gronie kandydatów do medalu. Zresztą, dlaczego miałby. W ostatnich 20 latach to będzie trzeci polski start w siatkarskim mundialu. W 1989 roku zajęliście 21. miejsce. W 2002 roku – dziewiąte – dodaje polski szkoleniowiec.

Nie powiem, że jedziemy po medal – kontynuuje Lozano. – Dla mnie liczy się na razie pierwszy mecz mundialu – z Chinami. Jeśli go wygramy, pomyślimy o kolejnym z Argentyną. I tak dalej. Jeśli wypełnimy założenie, czyli zapewnimy sobie co najmniej piąte-szóste miejsce, zagramy z Rosją i Serbią mecze życia. Jak wyjdą, będziemy się cieszyć. Jeśli już dziś zaczniemy o nich myśleć, spalimy się psychicznie, a po drodze możemy potknąć się na słabszym zespole.Trener narodowej kadry jest zdania, iż najgroźniejszym przeciwnikiem w fazie grupowej będzie reprezentacja Argentyny. – Uwierzcie, wiem, co mówię i nie tylko dlatego, że pochodzę z tego kraju. To zupełnie inny zespół niż ten z ostatniego roku. Mają nowego trenera. Do drużyny wróciło czterech podstawowych zawodników.

Pytany o to w jakiej formie są jego podopieczni, trener Lozano odpowiada: Pod względem fizycznym – świetnej. Zwłaszcza ci, którzy przepracowali ze mną cały okres przygotowawczy. Brakuje nam jednak rytmu gry. Temu mają służyć sparingi z Kubą, później z Niemcami na wyjeździe i Brazylią już w Japonii.

* Tekst opracowany na podstawie wywiadu z Raulem Lozano Roberta Małolepszego (Życie Warszawy)

źródło: Życie Warszawy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved