Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Problemy Pronaru-ZETO AZS Białystok przed Pucharem Polski

Problemy Pronaru-ZETO AZS Białystok przed Pucharem Polski

Kto zagra w pierwszych spotkaniach Pucharu Polski? Z takim problemem boryka się Pronar-ZETO AZS Białystok. Podlaski klub wyraźnie zaspał i na cztery dni przed pucharowymi meczami nie ma ciągle praw do pięciu siatkarek.

Jeśli białostoccy działacze nie przyspieszą negocjacji, może okazać się, że podczas turnieju w Gdańsku zabraknie pięciu zawodniczek: Olgi Palczewskiej, Eleny Hendzel, Dominiki Koczorowskiej, Kingi Baran i Katarzyny Kalinowskiej. W tej chwili Pronar-ZETO AZS nie posiada ich kart zawodniczych. Większość siatkarek od kilku miesięcy, a w przypadku Kalinowskiej od kilku lat, trenuje lub gra w Białymstoku. Czasu na załatwienie formalności było bardzo dużo, więc ciężko wierzyć, żeby cała piątka przed końcem tygodnia została potwierdzona do gry w Pronar-ZETO.

Niestety, kluby żądają za swoje byłe zawodniczki niebotycznych pieniędzy. Rozmowy przeciągają się w nieskończoność i stąd te opóźnienie. Zapewniam jednak, że zrobimy wszystko, żeby jeszcze w tym tygodniu mieć dziewczyny u siebie – mówi Wojciech Piotrowski, menedżer klubu. W przypadku Białorusinek Pronar-ZETO czeka na przysłanie certyfikatów z białoruskiego związku piłki siatkowej. Później odpowiedni dokument będzie musiał wydać krajowy związek. Jeśli chodzi o pozostałe, sprawa rozbija się o żądania finansowe ich dawnych klubów. – Najtrudniejsze rozmowy prowadzimy z AWF Poznań, gdzie grała Koczorowska. W grę chodzi wyłącznie wykupienie jej karty zawodniczej, wypożyczenie zostało od razu odrzucone. W tej sytuacji porozumienie wydaje się niemożliwe, dlatego zamierzamy wystąpić do PZPS o warunkowe dopuszczenie Dominiki do gry w naszym klubie. Później liczymy na arbitraż związku w sprawie sumy odstępnego – wyjaśnia Piotrowski.Także zbyt wygórowane warunki podyktowała Stal Mielec, z której wypożyczona do Pronar-ZETO jest Kalinowska. Z powodu tego zamieszania środkowa nie wystąpiła w ostatnich sparingach ze „stalówką”. – Pertraktujemy nad jej wykupieniem od dłuższego czasu. Mimo wielu rozmów cena ciągle jest dla nas nie do przyjęcia – mówi menedżer klubu. Praktycznie przesądzone jest natomiast wypożyczenie z ŁKS Łódź Kingi Baran. Rozgrywająca trafi do Białegostoku na rok. Realistycznie patrząc, to jedyna z piątki siatkarek, która może zostać potwierdzona do Pronar-ZETO jeszcze w tym tygodniu. Jeśli do wymienionej piątki doda się kontuzjowane Magdalenę Saad i Karolinę Mróz, to może okazać się, że trener Czesław Tobolski może mieć problemy z zebraniem wartościowej szóstki na pierwsze spotkania pucharowe.

Autorem tekstu jest Adam Gruberski – Kurier Poranny

źródło: Kurier Poranny

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved