Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Grał tylko jeden „polski” zespół

Grał tylko jeden „polski” zespół

W tym tygodniu na parkietach I ligi francuskiej oglądać mogliśmy tylko jeden zespół z Polkami w składzie. Volley-Ball Tulle Naves, w którym grają cztery nasze rodaczki, wygrał po pięciosetowym boju z Lattes Volley Athletic Club.

„Polska” drużyna dobrze zaprezentowała się w wyjazdowym spotkaniu, które poza pierwszym gładko wygranym przez Tulle secie było bardzo zacięte. W pozostałych setach toczyła się wyrównana walka. O zwycięstwach poszczególnych partii decydowały zacięte końcówki. W ostatnim – piątym secie, mimo pomyłki trenera Tulle w ustawieniu składu wyjściowego (zespół rozpoczął partię bez rozgrywającej), lepsze okazały się siatkarki właśnie tej drużyny. W spotkaniu na parkiecie mogliśmy oglądać wszystkie Polki (Marta Lach, Magdalena Michoń-Szczytowicz, Dorota Wrzochol, Izabela Placek).

Dzięki tej wygranej zespół Volley-Ball Tulle Neves awansował na 4. pozycję w tabeli i traci do lidera tylko jeden punkt.Lattes Volley Athletic Club – Volley-Ball Tulle Naves 2:3

(18:25; 26:24; 24:26; 26:24; 13:15)

Pozostałe dwa mecze „polskich” drużyn nie odbyły się. Spotkania Beauvais Oise UC Volley i Entente St-Chamond Volley-Ball zostały przełożone ze względu na przygotowania zawodniczek tych zespołów do Mistrzostw Świata w Japonii.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved