Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zwycięstwo dla Agaty

Zwycięstwo dla Agaty

Siatkarki Siarki zadedykowały zwycięstwo Agacie Brągiel, która dzień po meczu miała ślub w Rzeszowie. W pierwszym secie tarnobrzeżanki obroniły jednego setbola, w trzecim aż trzy.

Ręce same składały się do oklasków. W pierwszym secie tarnobrzeżanki obroniły jednego setbola, w trzecim aż trzy. Przegrywały 4:15, mimo to zdołały go wygrać!

Anna Brągiel nie trenowała cały tydzień, bo miała na głowie przygotowania do swego… wesela. Przyjechała jednak w sobotę do Tarnobrzega, rozegrała bardzo dobre spotkanie, a wczoraj wzięła ślub kościelny w Rzeszowie.

Koleżanki z zespołu, to właśnie jej zadedykowały zwycięstwo nad rezerwami Aluprofu. Młode dziewczęta z Bielska-Białej, w większości 17 i 18-letnie, prowadzi były trener… reprezentacji Polski Zbigniew Krzyżanowski. Widać jego rękę, bielszczanki to naprawdę solidna drużyna, tym cenniejsza jest wygrana tarnobrzeżanek.

W pierwszym secie zawodniczki Siarki przegrywały 15:18, wyrównały na 23:23, miały nawet setbola, ale go nie wykorzystały. Przy stanie 24:25 piłkę setową miały bielszczanki, ale górę wzięło doświadczenie Anny Surowiec. Druga partia, od początku do końca, należała do przyjezdnych. A kiedy w trzecim secie po ataku Sabiny Szczygieł bielszczanki wygrywały 15:4, nie było chyba nikogo, kto wierzyłby w sukces miejscowych. Ale te mozolnie odrabiały straty, zmniejszyły przewagę rywalek do czterech punktów – 16:20 – i uwierzyły, że mogą powalczyć o wygraną. Z kolei nerwowe reakcje trenera Krzyżanowskiego deprymowały młodziutkie bielszczanki, które zaczęły popełniać błędy w najprostszych sytuacjach. W końcówce znów klasą błysnęła Surowiec, która wzięła na siebie ciężar gry i atakami oraz mijaniem bloku rywalek zdobyła decydujące punkty.

Czwarty set wyrównany był do stanu 14:14, później, za sprawą Emilii Burchart, Anny Hogendorf i Magdaleny Chorzępy tarnobrzeskie siatkarski odskoczyły rywalkom na pięć punktów (20:15) i szansy na wygranie spotkania nie straciły.

Siarka Tarnobrzeg – Aluprof II Bielsko-Biała 3:1 (27:25, 16:25, 26:24, 25:16)

Siarka: Niezabitowska, Burchart, Chorzępa, Surowiec, Brągiel, Hogendorf – Kabat (libero), Jabłońska, Wacławczyk.

Aluprof: Popik, Mondecka, Szczygieł, Ciszczoń, Jabłońska, Wyszomirska – Mojżyszek (libero), Kalafus, Mirocha, Kwasowska, Papała.