Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zwycięstwa Czarnych Węgrów i UKS Jedynka Aleksandrów Ł.

Zwycięstwa Czarnych Węgrów i UKS Jedynka Aleksandrów Ł.

Zagrywką i blokiem zwyciężyły siatkarki UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki w wyjazdowym spotkaniu w Tomaszowie Lubelskim. Kolejne zwycięstwo odniosły tez rewelacyjnie spisujące się siatkarki z Węgrowa.

Zagrywką i blokiem zwyciężyły siatkarki UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki w wyjazdowym spotkaniu z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Młodsze i mniej doświadczone przeciwniczki nie sprostały dobrze dysponowanym tego dnia aleksandrowiankom i przegrały 0:3.

Cały mecz odbywał się pod dyktando zespołu gości, któremu w odniesieniu sukcesu nie przeszkodziła długa podróż w dniu meczu. Dobrze wykonujące taktyczną, kierunkową zagrywkę siatkarki UKS Jedynki utrudniły gospodyniom rozegranie ataku, stwarzając sobie tym samym możliwość ustawienia szczelnego bloku. Właśnie ten element wygrany przez siatkarki z Aleksandrowa Łódzkiego 15:1 był źródłem zdecydowanej przewagi w każdym z trzech setów.

W zwycięskim zespole na wyróżnienie zasłużyła wracająca do formy po chorobie Paulina Podleś oraz wprowadzona w ostatnim secie Małgorzata Buśko, która jeśli wykorzysta wspaniałe warunki fizyczne może być pierwszoplanową postacią drużyny.

Wszystkie dokonane przez trenera zmiany były wzmocnieniem dla drużyny UKS Jedynki gdyż zarówno 16-letnia Klaudia Maryniak w ataku w miejsce słabiej dysponowanej Kamili Łuczak jak również Monika Szukalska, która zastąpiła Karolinę Dębowską spełniły zadania powierzone im przez trenera. W nowej roli wystąpiła też Marta Wankiewicz, która nie pierwszy raz udowodniła że jest chyba najwszechstronniejszą zawodniczką w drużynie z Aleksandrowa.

W kolejnym już meczu widać że trener Zbigniew Pilarski poszukuje optymalnego składu i ustawienia zespołu. Jeśli te próby zakończą się w miarę szybko bez nadmiernych strat punktowych to zespół UKS Jedynki Aleksandrów Łódzki stanie się kandydatem do zajęcia czołowego miejsca w grupie 3 II ligi siatkarek z realnymi szansami na kilejny awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Tomasovia Tomaszów L. – Jedynka Aleksandrów Ł. 0:3 (20:25, 18:25, 18:25)

Zespół Czarnych Nike w tym sezonie nie poniósł jeszcze porażki. Tymczasem torunianki w pierwszym secie sprawiły niespodziankę. Cały czas toczyły wyrównaną walkę z gospodyniami, żeby w końcówce okazać się minimalnie lepsze na przewagi.

To był jednak koniec emocji w Węgrowie. W kolejnych trzech partiach dominował już miejscowy zespół. Skarpa nawiązała wyrównaną walkę jedynie w 3. secie, w 2. i 4. przewaga Czarnych nie podlegała dyskusji. – Szkoda, bo mogliśmy powalczyć chociaż o jeden punkt – uważa trener Jerzy Komorowski.

W tabeli grupy 3 Skarpa spadła na przedostatnią pozycję, ale torunianki mają jeszcze do rozegrania zaległe mecze z AZS WSWFiT Białystok oraz ŁKS Łódź.

Czarni Węgrów – Skarpa Toruń 3:1 (24:26, 25:11, 25:22, 25:16)