Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Świderski: Jadę do Japonii z myślą o medalu

Świderski: Jadę do Japonii z myślą o medalu

Trudno sobie wyobrazić reprezentację Polski siatkarzy bez Sebastiana Świderskiego. 29-letni zawodnik gra w niej od 10 lat. - Mierzę w czołową czwórkę - mówi reprezentant Polski, gracz włoskiej Perugi.

Od postawy” Świdra” na pewno wiele będzie zależało podczas listopadowych mistrzostw świata w Japonii. Sam siatkarz wysoko stawia poprzeczkę. – Mierzę w czołową czwórkę. Jadę do Japonii z myślą o medalu. Łatwo o to na pewno nie będzie, ale jest szansa go zdobyć. I zrobimy wszystko, by jej nie zmarnować – powiedział Sebastian Świderski, cytowany przez „Dziennik”.

Co ciekawe Raul Lozano, selekcjoner biało-czerwonych, jest bardziej ostrożny. Piąte miejsce uzna on za dobre. – We Włoszech nauczono mnie, że liczy się tylko zwycięzca. W Serie A nie gra się nawet o trzecie miejsce, bo ważne jest tylko mistrzostwo. Wpojono mi, że zawsze trzeba mierzyć wysoko, grać o najwyższe cele. Trener Lozano chce z nas może zdjąć trochę presji, dlatego tak mówi. Podświadomie jednak każdy z nas myśli o medalu. To jest nas cel – dodał gracz zespołu z Perugii.



Świderski twierdzi, że gra w lidze włoskiej bardzo go zmieniła. – To była naprawdę dobra decyzja, pod każdym względem. Przez trzy lata gry w Perugii wiele się nauczyłem, stałem się lepszym siatkarzem. Jestem nawet osiem kilogramów cięższy niż przed wyjazdem, a wszystko to jest masa mięśniowa – powiedział „Świder”.

źródło: Dziennik, interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved