Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Oskarżenia Seppeya i poparcie dla Acosty

Oskarżenia Seppeya i poparcie dla Acosty

Najważniejszym wydarzeniem pierwszego dnia 30-tego światowego kongresu FIVB było zaakceptowanie tokijskiej deklaracji, przez wszystkich delegatów, która określa jasne i jednogłośne stanowisko popierające FIVB jako organ zarządzający siatkówką, także plażową.

Dokładny tekst tej deklaracji brzmi:

Światowy Kongres FIVB kategorycznie obala każdy z niecnych, haniebnych, podstępnych, zdradliwych ataków i fałszywych oskarżeń przeciwko FIVB i jej Prezesowi, stworzonych przez ludzi wyrzuconych nie bez podstawy z FIVB, które były opublikowane w lokalnej prasie w Lozannie oraz innych krajach i krążyły w różny sposób po związanych z FIVB Federacjach Narodowych.Seppey, który stracił stanowisko 17 sierpnia 2005 roku z powodu oskarżeń o defraudacje, porównał Acostę do dyktatora Korei Północnej Kim Dzong Ila. Świadectwem braku demokracji w FIVB jest – w opinii Seppeya – ordynacja wyborcza, stawiająca kandydatom na stanowisko szefa FIVB tak wygórowane warunki, że może spełnić jedynie Acosta, stojący na czele federacji od 1984 roku. Ordynacja wykluczyła z wyborów samego Seppeya.

Oświadczenie Seppeya trafiło do rąk działaczy siatkarskich i stało się głównym tematem pierwszego dnia obrad 30. kongresu FIVB. Wiceprzewodniczący FIVB Dominikańczyk Cristobal Malu ripostował, że Seppey, czerpiąc z funduszy federacji, żył w luksusie, fundował sobie maserati, wakacje, prywatne podróże i apartamenty w hotelach w Szwajcarii.

Pan Seppey korzystał z karty kredytowej, opłaconej przez FIVB, aby kupować ubrania, biżuterię i prezenty dla rodziny i przyjaciół – dodał Marte, który przedstawił wydatki Seppeya na specjalnych grafach. Według niego wystawny styl życia Seppeya kosztował FIVB 4,6 mln franków szwajcarskich (2,8 mln euro).

Uważamy, że tego rodzaju działania mają na celu ukrycie finansowych nadużyć popełnionych w czasie członkostwa w naszej organizacji, które mogą zaszkodzić wizerunkowi FIVB.

<;/p>

Seppey i inny skłócony z Acostą działacz, Argentyńczyk Mario Goijman, tworzą konkurencyjną do FIVB organizację – Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Siatkówki Plażowej i Siatkówki (FIABVB), której pierwszy kongres ma się odbyć w tym tygodniu w Kopenhadze.

Dlatego też chcielibyśmy wyrazić jako członkowie FIVB pełne nasze poparcie dla tej organizacji, jako jedynej światowej instytucji sportowej oraz dla demokratycznych, etycznych zasad gry fair play, która opiera się właśnie na tej konstytucji i przepisach FIVB.

źródło: FIVB, inf. własna, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved