Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Krośnianie nadal niepokonani u siebie

Krośnianie nadal niepokonani u siebie

KSS Karpaty Krosno w swojej hali nie mają sobie równych. Jednakże stracili pierwszego seta w tym sezonie na własnym parkiecie. Przyczyną tego była zbyt duża liczba własnych, niewymuszonych błędów.

Pierwszy set rozpoczął się od udanego zbicia Gosika, chwilę później piłkę w aut posłał Dzierwa. Kolejne punkty zdobywali już tylko krośnianie i do stanu 6-1 dyktowali warunki. Później gra toczyła się punkt za punkt do stanu 17-11. Wtedy Krzysztof Frączek, trener krośnian, dokonał zmian w zespole. Na parkiecie pojawili się Dłubek i Babiarz. Ten pierwszy efektownym zbiciem zakończył pierwszą partię spotkania 25-16.

Druga odsłona rozpoczęła się wyrównanie. Toczyła się walka punkt za punkt. Frączek wprowadził na boisko Michałowskiego, Babiarza, Kilara i Dłubka. Tym składem krośnianie grali do 16 punktu (przegrywali 16-20), ale gdy gra przestała się układać, trener krośnian wprowadził wyjściową szóstkę. Ta nie zdołała odrobić strat i Karpaty przegrały seta do 23.

Trzecia partia bez niespodzianek. Wspaniale grał Węgliński, którego wszystkie ataki lądowały na parkiecie gości. Atomowymi zagrywkami popisywał się Dzierwa (2 asy serwisowe). W czwartej partii trener gości dokonał dwóch zmian. Drużyna odzyskała swoją witalność. Okocimski prowadził nawet 11-6. Ale wtedy po ostrej krytyce trenera krośnianie zaczęli odrabiać straty. Nie minęła chwila a Karpaty odrobiły stratę punktową. Skutecznie atakowali Węgliński, Dzierwa i Gosik, a w bloku brylował Michałowski. Było 21-16. Jeszcze pod koniec goście, przy wyraźnym rozluźnieniu krośnian, doprowadzili do stanu 24-23 (po 2 blokach na Węglińskim), ale ostatnie słowo należało już do Karpat. Mecz zakończył atakiem ze środka Heimroth.

KSS Karpaty Krosno – Okocimski Brzesko 3:1

(25:16, 23:25, 25:17, 25:23)

Składy drużyn:

Karpaty: Dzierwa, Heimroth, Gosik, Jaszczuk, Dejewski, Węgliński, Galas (libero) oraz Dłubek, Michałowski, Babiarz, Kilar.

Okocimski: Mardoń, Poprawa, Kostrzewa, Socha, Kłosiński, Olszewski, Gawenda (libero) oraz Wójtowicz.