Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Czarnogóra nowym członkiem FIVB

Czarnogóra nowym członkiem FIVB

Federacja Piłki Siatkowej Czarnogóry stała się dzisiaj oficjalnym członkiem Międzynarodowej Federacji Siatkarskiej FIVB. Czarnogórę zarejestrowano pod numerem 219. Stało się to podczas odbywającego się w Tokio kongresu.

Nowa federacja została utworzona po rozdzieleniu się Serbii i Czarnogóry na dwa odrębne kraje. Prezydentem czarnogórskiej federacji został Dragan Probnjak, który podczas kongresu przedstawił oficjalne dokumenty potrzebne do rejestracji nowej federacji.

Ustalono, że siatkarze, którzy mają podwójne obywatelstwo mogą sami zdecydować, w której z federacji chcą być zarejestrowani. Po mistrzostwach świata, na których zarówno żeńska jak i męska reprezentacja grać będzie jeszcze pod nazwą Serbia i Czarnogóra, nazwa ta przestaje istnieć. Obecny zespół Serbii i Czarnogóry przejmuje nazwę Serbia. W Czarnogórze natomiast drużyna będzie tworzona od podstaw.Jedyny Czarnogórzec w obecnej kadrze Plavich to Goran Vujević, który zapowiedział zakończenie kariery reprezentacyjnej po mistrzostwach świata. Rozdzielenie obydwu państw nie wpłynie więc znacznie na grę obecnej Serbii i Czarnogóry.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved