Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Budowlani Toruń liderem gr. 1 II ligi kobiet

Budowlani Toruń liderem gr. 1 II ligi kobiet

Pojedynek derbowy był bardzo ciekawym widowiskiem, składającym się jakby z dwóch części. Początek meczu to rewelacyjna gra gospodyń i bezsilność bydgoszczanek.

Już w secie pierwszym przewaga Budowlanek rosła bardzo szybko. Wynik 5:1, 9:2, 11:3 czy 15:5 mówi samo za siebie. W ataku brylowała Laskowska i Sikorska a w obronie szalała wręcz cała drużyna. Set krótki, wygrany 25:11.

Drugi set miał niemalże identyczny przebieg jak set poprzedni. 7:2, 10:3, 14:7, czy 19:8 nie wymagają komentarza. Nadal gospodynie broniły większość piłek, a same wyprowadzały skuteczne kontrataki. W końcówce kilka efektownych zbić Januszewskiej i Kowalskiej i 25:13.

Wydawało się, że tak dysponowane gospodynie dokończą dzieła w secie trzecim. Początek nawet na to wskazywał. Po kilku akcjach Budowlanki prowadziły 5:2.Od tego jednak momentu Pałacanki zaczęły grać bardzo uważnie w bloku i skuteczniej w ataku. Na przyjęciu i w obronie nie myliły się Łukasiewicz i Cieślicka. Punkty zdobywały seriami Weber, Łukasiewicz i Butt-Hussaim. Cały zespół utrudniał zagrywkę i w efekcie bydgoszczanki wygrały tą partię 21:25.

W kolejnym secie przyjezdne poszły za ciosem. Kibice przecierali oczy ze zdziwienia gdy na tablicy pojawiał się kolejno wynik 1:7, 2:9, 3:10 czy wreszcie 4:12! Od tego jednak momentu miejscowe przypomniały sobie jak grać z Pałacem, by wygrać. Ponownie utrudniły zagrywkę (Petrowska, Laskowska) i więcej akcji zaczęły grać środkiem (Kowalska). Dało to pożądane efekty, bowiem po niesamowicie dramatycznej końcówce wygrały seta 25:23 i cały mecz 3:1.

Po pierwszych szybko wygranych dwóch setach, dziewczyny chyba pomyślały, że trzeci dostaną za darmo – mówi Ewa Openchowska, trenerka Budowlanych. – Bydgoszczanki wykorzystały nasz słabszy serwis i wygrały tę partię. Właściwie w tym momencie zaczął się mecz i emocjonująca walka. W czwartym długo nie mogłyśmy złapać właściwego rytmu, ale cieszę się, że dziewczyny potrafiły się z tego otrząsnąć.

Mimo porażki chciałbym podziękować dziewczynom za ambicję i wygrany trzeci set – twierdzi Rafał Gąsior, trener Pałacu II WSG. – W całym spotkaniu popełniliśmy jednak zbyt wiele błędów, zepsuliśmy zbyt wiele piłek. Ważne jednak, że moje podopieczne pokazały charakter i nie poddały się bez walki. W imieniu drużyny dziękuję za obecność w Toruniu i doping grupce naszych wiernych kibiców. To dla nich przecież gramy.

Po tym wygranym meczu i przy jednoczesnej porażce Gedanii w Szczecinie zespół Budowlanych objął prowadzenie w rozgrywkach II ligi grupy 1 co bardzo ucieszyło zawodniczki, trenerów i kibiców toruńskich. W następnej kolejce zespół Budowlanych czeka wyjazd do Piły na mecz z Naftą, a zespół Pałacu gra u siebie z rezerwami AZS AWF Poznań oraz następnego dnia odrobi zaległości meczem w Mogilnie.

TKS-T Budowlani Toruń – KS Pałac II WSG Bydgoszcz 3:1

(25:11, 25:13, 21:25, 25:23)

Budowlani: Kowalska P., Laskowska, Dobrzańska, Sikorska, Januszewska, Filipowicz, Gierszewska (libero) oraz Kowalska M., Mordaka, Petrowska

Pałac: Kolanowska, Butt-Hussaim, Wojciechowska, Weder, Nowicka, Kiełczewska, Cieślicka (libero) oraz Wodorowska, Łukasiewicz, Guzowska