Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Andrija Gerić: Rosja, Polska albo Serbia w półfinale

Andrija Gerić: Rosja, Polska albo Serbia w półfinale

Jest jednym z siatkarzy, dla których będą to już czwarte mistrzostwa świata w karierze. Andrija Gerić pojechał na pierwszy mundial w 1994 roku do Aten. Miał wtedy niecałe 18 lat. - Osobiście jestem wielkim optymistą - mówi zapytany o szanse swojego zespołu w Japonii.

Najbardziej cieszy mnie fakt, że wciąż jesteśmy wszyscy razem, że mnie udało się wyleczyć poważną kontuzję ręki, po której została mi na pamiątkę opaska, że Kwisko (Goran Vujević) dał radę ze swoim kolanem, że Nikola gra wyśmienicie po poważnej operacji, że wrócił Vanja. Jesteśmy drużyną, która jest ze sobą bardzo długo i wiele już osiągnęła. W każdym razie, wszyscy chcielibyśmy zagrać dobrze w Japonii, po występie w Lidze Światowej. Czy tam było dobrze ocenić musicie już sami.

Chciałbym żebyśmy znaleźli się w półfinale. Tam już jest wszystko możliwe. Grupa, do której trafiliśmy jest całkiem ok. Oczywiście nie wolno nam mówić, że będzie łatwo, bo takie gadanie może się zemścić. W mojej opinii największymi kandydatami do półfinału są z tych dwóch naszych grup „A” i „D” nasza kadra oraz Rosjanie i Polacy. Obydwie te drużyny z grupy „A” można już śmiało określić jako uczestników rundy drugiej. Pewnie, że największym faworytem do złota są Brazylijczycy.* tłumaczenie Anna Więcek

źródło: inf. własna, Sportski Żurnal

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved