Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Ważne trzy punkty siatkarzy AZS Opole

Ważne trzy punkty siatkarzy AZS Opole

AZS Opole musiał koniecznie wygrać i choć nie bez problemów, to wygrał z Wartą Działoszyn. W tym spotkaniu opolanie grali tak jak zawsze do tej pory - czyli nierówno.

Rywalizację powinni zakończyć szybciej, ale przez własne błędy przysporzyli sobie i kibicom więcej nerwów. W pierwszym secie gospodarze prowadzili 20:15, żeby potem bronić piłkę setową i wygrać dopiero na przewagi. Goście robili w meczu dużo błędów, ale opolanie także, i w tym przebili ich w trzeciej partii. Efekt to porażka AZS-u do 16.

Gdyby AZS przegrał kolejnego seta, to nie zdobyłby kompletu punktów i awans do pierwszej czwórki mocno by się oddalił. A czwarta odsłona zaczęła się od prowadzenia Warty 4:1. Trener Zbigniew Rektor wziął czas, na którym zarządził, by nie ryzykować zagrywką, tylko spokojnie przebijać piłkę na drugą stronę, dając szansę przeciwnikom na pomyłki. A że ci mylili się nader często, drużyna z Opola szybko objęła prowadzenie i nie oddała go do końca. – Przed sezonem wygraliśmy z nimi dwa sparingi i dziś potwierdziło się, że jesteśmy lepsi. Zarządziłem zmianę sposobu zagrywania, bo stacjonarnym serwisem można narobić przeciwnikowi bardzo wiele bałaganu – tłumaczył szkoleniowiec AZS-u.

AZS PO Cementownia Odra Opole – Warta Działoszyn 3:1 (28:26; 25:21; 16:25; 25:22)

AZS: Michalak, Kęsicki, Migdał, Jamrozowicz, Wendykier, Bobko, Majka (l) – Andruszko, Melnarowicz, Nalepka.