Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sokół Chorzów lepszy od TPS Rumia

Sokół Chorzów lepszy od TPS Rumia

Pewną wygraną gości zakończyła się w Rumi rywalizacja w I Lidze Kobiet pomiędzy EC Wybrzeże TPS Rumia a Sokołem. Chorzowianki potwierdziły wysoką formę i po trzech kolejkach zajmują 4. miejsce w tabeli.

Nadzieje rumskich kibiców zostały szybko rozwiane po I secie, w którym dominowały chorzowianki. Szczególnie skuteczne na rumską defensywę okazały się ataki środkiem i doskonała gra blokiem. Kolejne partie przebiegały bardzo podobnie, TPS notował chwilowe przestoje, co bardzo szybko pozwalało uzyskać kontrolę nad wynikiem ekipie Sokoła. Prawie w każdej partii gospodynie próbowały odrobić straty lecz wtedy ponownie popełniały kilka błędów i przewaga przyjezdnych rosła na nowo. Wszelkie nadzieje prysły po początku 3 seta gdzie wynik 0:5 dobitnie ukazywał wszelkie braki gospodyń.

Sokół zagrał dobrze w obronie i dysponował trudna do odbioru zagrywką. Do tego szczelny i umiejętnie ustawiany blok oraz perfekcyjna gra środkiem. Należy też pochwalić sprytna grę rozgrywającej, która swoimi kiwkami myliła gospodynie

Po tym meczu ekipa z Chorzowa traci zaledwie 3 pkt do lidera i jest w bardzo komfortowej sytuacji. Przeciwnie dla rumianek, które będą toczyć szaleńczą walkę o utrzymanie.

EC Wybrzeże TPS Rumia – Sokół Chorzów 0:3

(18:25, 15:25, 17:25)

Po meczu Magdalena Fedorów powiedziała:

Przed meczem słyszałyśmy ze zespół z Rumii prezentuje dobra siatkówkę. Widocznie w ta sobotę miały gorszy dzień. Skutecznie odrzuciłyśmy rywalki od siatki. Zagrałyśmy dobry mecz, nie dając rywalkom żadnych szans choćby na wygranie seta.