Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > SMS Spała – MKCiS Energetyk Jaworzno

SMS Spała – MKCiS Energetyk Jaworzno

Zaledmie 65 minut potrzebowali w sobotnie popołudnie siatkarze MCKiS-u Energetyk, aby pokonać drużynę SMS-u Spała. Nikt nie przypuszczał, że wygrana przyjdzie tak łatwo.

Mimo, że w Jaworznie wszyscy oczekiwali trzypunktowego zwycięstwa, nikt nie przypuszczał, że przyjdzie to aż tak łatwo. We wczorajszym meczu dominowała tylko jedna drużyna.

Już na początku spotkania, przy stanie 1-3 dla jaworznian, w drużynie gospodarzy kontuzji skręcenia stawu skokowego doznał Piórkowski. W poprzednich spotkaniach był on podporą spalskiej drużyny, więc w szeregi mało doświadczonej drużyny SMS-u wkradło się zamieszanie, co skrzętnie wykorzystali goście uzyskując przewagę 1-6. W tym momencie pierwszy trener SMS-u Karol Janaszewski wziął przerwę, po której jego drużyna wreszcie złapała odpowiedni rytm gry. Co więcej, w tym fragmencie meczu zaczęli dominować na boisku, zwłaszcza blokiem, z którym nie mógł sobie poradzić Rzędzicki czy Szopa. Spalczycy uzyskali prowadzenie 13-12. Zbigniew Błaszczak zmuszony był wziąć, jak się później okazało, jedyny w tym meczu czas, po którym jaworznianie uspokoili grę i zaczęli stopniowo powiększać swoją przewagę. W międzyczasie na boisku w wyniku małego zamieszania pojawił się Tepling, co jak się okazało było strzałem w dziesiątke, gdyż bezbłędnie kończył ataki na środku siatki, a także skutecznie blokował. Do dobrej dyspozycji Teplinga dołączył również Szopa i ostatecznie pierwszy set zakończył się zwycięstwem gości 25-21.

Druga i trzecia partia to już sety bez histori. Spalanie nie potrafili sobie poradzić z zagrywką, głównie Golca, często posyłając piłke na drugą stronę siatki, co bezbłędnie wykorzystywał Rzędzicki. Bardzo dobra gra jaworznian zmusiła gospodarzy do popełniania co raz to większej ilości błędów i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 0-3 dla będącej w coraz lepszej formie drużyny Energetyka. Drugi set wygrali oni do 14, w trzecim pozwolili natomiast zdobyć rywalom 17 punktów.

Po serii trzech wyjazdowych spotkań, z której jaworznianie przywieźli 6 punktów, czeka ich wreszcie pierwsze spotkanie we własnej hali. Rywalem będzie drużyna zza miedzy, czyli Płomienia Sosnowiec. Mecz zapowiada się niezwykle interesująco. Sosnowiczanie są obecnym liderem tabeli, nie stracili do tej pory seta, co więcej, nie pozwolili wyjść rywalom z 20 punktów, a zaznaczyć trzeba, że ich rywalami byli kontrkandydaci do awansu, czyli drużyny z Piły i Nysy. Czy jaworznianie poradzą sobie? O tym dowiemy się dopiero za tydzień, jednak zawodnicy już myślą o tym spotkaniu i zapowiadaja walkę o każdy punkt. Jest to gwarancją, że na inauguracje sezonu w jaworznickiej hali nie zabraknie emocji, a wynik jest sprawą otwartą. Wszak właśnie taki jest urok meczów derbowych.

SMS Spała – MCKiS Energetyk Jaworzno 0:3

(25:21, 25:14, 25:17)

MCKiS Energetyk: Golec, Rzędzicki, Pietryka, Szopa, Nowak, Bielicki, Jaszewski(l) oraz Tepling.