Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ryerson Rams tym razem zaczęli od porażki

Ryerson Rams tym razem zaczęli od porażki

Prowadzeni przez Mirka Porosę Ryerson Rams, grali w dniach 19-21 października w bardzo silnie obsadzonym Swish Maintenance Invitational Tournament, rozgrywanym na parkietach University of Manitoba. Zaczęli tam od porażki...

W pierwszym spotkaniu rywalem Rams był czołowy zespół w Kanadzie – drużyna gospodarza turnieju, University of Manitoba – Bisons. Rams musieli uznać wyższość rywali, przegrywając 2:3.

Gospodarze zaczęli mecz z bojowym nastawieniem – naciskali na drużynę Rams, nękali ją seriami ostrych zagrywek. Podopieczni Mirka Porosy nie znaleźli na taką grę recepty, dlatego pierwszy i drugi set zakończył się szybkim zwycięstwem Bisons 25:18. i 25:15.

Po łatwym wygraniu dwóch setów, trener Bisons, Garth Pitchke, desygnował do gry w trzecim secie kilku zawodników rezerw. Mimo to gospodarze zdobywali łatwo kolejne punkty, aż do stanu 20:16. Wtedy środkowy bloku Rams, Nick Beaver, ożywił senną atmosferę, szachując Bisons efektywną zagrywką, co doprowadziło do zwycięstwa gości 25:23.

Czwarty set nie zaczął się Najlepiej dla Rams, ale z czasem poszukali recepty na przeciwnika. Kiedy w końcówce seta, szczelny początkowo blok Bisons zaczął „pękać”, pojawiła się możliwość zaskoczenia ich silnymi atakami przez Ryana Vandenburgha. To przyniosło znowu minimalne zwycięstwo Rams w tym secie 28:26 i szansę na sukces w tie-breaku.

Gdy w piątym secie Rams prowadzili 2:0, skrzydłowy gospodarzy Josh Klassen poczynił w szeregach gości dużo zamieszania zagrywką. Kilka dobrych zagrywek, zakończonych punktowymi akcjami, dało gospodarzom prowadzenie 6:2, które potem umiejętnie kontrolowali. – Do końca meczu moi zawodnicy nie znaleźli recepty na dobrą zagrywkę Klassena – analizował po meczu sytuację trener Rams, Mirek Porosa. – Rywale umiejętnie wykorzystywali świetną dyspozycję tego zawodnika na zagrywce. On był faktycznie najlepszym zawodnikiem meczu, liderem swojego zespołu i „ojcem zwycięstwa” – dodał trener Porosa.

Bisons – Ryerson Rams 3:2 (25:18, 25:15, 23:25, 26:28, 15:8)

Najbardziej cieszy mnie fakt, że potrafiliśmy zmobilizować się i wrócić do gry po dwóch przegranych setach. Obawiałem się po tym złym początku, że mecz zakończy się trzema szybkimi setami. Moi chłopcy pokazali jednak charakter i wykrzesali dodatkowe siły do walki. Zauważyłem, że rywale po naszym powrocie do gry patrzyli na siebie ze zdziwieniem. Bisons to silna drużyna. Jeżeli znajdzie w meczu swój rytm gry, jest ją bardzo trudno pokonać – zakończył Mirek Porosa wypowiedź po meczu.

University of Manitoba Bisons, to aktualni liderzy kanadyjskiego rankingu, podczas gry Rams są na ósmym miejscu. W Swish Invitational gra jeszcze kilka drużyn plasujących się w rankingu wyżej od Ryerson Rams. W piątek czekał jeszcze Rams mecz z zespołem University of Alberta, a w sobotę dwa następne – z Dalhousie i University of Winnipeg. Mirek Porosa ocenia, że wyniki uzyskiwane przez zespoły podczas Swish Invitational, pokażą jaki będzie układ sił w nowym sezonie rozgrywek ligi OUA. Ze względu na start w Swish Invitational dużej grupy czołowych kanadyjskich drużyn, można będzie wyrobić sobie zdanie, jaki potencjał mają poszczególne drużyny i jak może ułożyć się tabela w rozgrywkach ligi OUA, której pierwszą kolejkę zespoły zagrają już za tydzień.

Wyniki pozostałych meczów Ryerson Rams podczas turnieju w University of Manitoba, podamy niebawem.