Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Porażka u sąsiadek

Porażka u sąsiadek

W wyjazdowym meczu 5. kolejki II ligi kobiet, rezerwy Nafty-Gaz Piła uległy w chodzieskiej hali siatkarkom ChTPS 0:3. - Chodzież okazała się od nas lepsza w każdym elemencie - mówiła po meczu zawodniczka Nafty Gracja Wierciszewska.

Robiłyśmy własne, niewymuszone błędy, przez co przeciwniczki nie musiały się za dużo napracować, aby wygrać ten mecz – mówi kapitan gości Joanna Krawczyk.

Początek pierwszego seta rozpoczął się remisem 5:5. W dalszej grze chodzieżanki wypracowały siedem punktów przewagi prowadząc 20:13. Nafciarki próbowały nawiązać jeszcze kontakt w końcówce seta, broniąc zawzięcie ostatnich piłek. Nie dały rady odrobić strat przegrywając seta do 18.

W drugiej partii Pilanki nie pozwoliły „odskoczyć” gospodyniom na więcej niż 3 punkty. Końcówka seta była już bardzo zaciętą walką punkt za punkt. Przy stanie 25:26 Pilanki nie wykorzystały pierwszej piłki setowej. Kolejną szansę także zaprzepaściły. Lepsze okazały się siatkarki z Chodzieży wygrywając 30:28.

Trzeci set rozpoczął się kilkupunktowym prowadzeniem gości. Niestety nie udało się utrzymać tej małej przewagi. Chodzieżanki ponownie przejęły inicjatywę wygrywając partię 25:18 i całe spotkanie 3:0.

Chodzież okazała się od nas lepsza w każdym elemencie. U nas chyba nic dobrze nie funkcjonowało. Nie możemy załamać się takim meczem, tylko walczyć o jak najwyższą lokatę w lidze” – mówi zawodniczka Nafty Gracja Wierciszewska.

To trzecia porażka młodych Pilanek. Dotychczasowe zwycięstwa odnosiły na własnym parkiecie.

Trzeba przyznać, że ten mecz w naszym wykonaniu był najsłabszym do tej pory. Musimy wziąć się do pracy i pokazać z jak najlepszej strony za tydzień, podczas meczu z Toruniem, który rozegramy u siebie – dodaje kapitan Pilanek Joanna Krawczyk.

ChTPS Chodzież – Nafta Gaz II Piła 3:0

(25:18, 30:28, 25:18)