Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > PLKS Pszczyna – MCKiS Jaworzno 3:1

PLKS Pszczyna – MCKiS Jaworzno 3:1

W piątej kolejce II ligi kobiet siatkarki MCKiS-u Jaworzno zagrały wyjazdowe spotkanie z silnym zespołem PLKS-u Pszczyna, jednym z kandydatów do awansu do I ligi kobiet.

MCKiS rozpoczął mecz bez kilku podstawowych zawodniczek. Jak na kandydata do awansu PLKS Pszczyna wygrał zdecydowanie tę partię 25:16.

W drugim secie pojawiły się Pstraś, Bojko, Sawaniewicz oraz Łoś i obraz gry uległ zmianie. To drużyna z Jaworzna objęła prowadzenie. Kibice obserwowali zaciętą walkę, długie wymiany, mocne ataki i obrony. Drużyny walczyły o każda piłkę. W końcówce jaworznianki prowadziły już 24:22. Podopieczne trenera Wojciecha Bućko wygrały dwie kolejne akcje, ale to Jaworznianki wygrały tego seta 26:24.

Trzecia partia to również dobre widowisko. Drużyna z Jaworzna uwierzyła w możliwość wywiezienia z Pszczyny choćby jednego punktu. Dynamicznie atakowała Monika Pielecka (była zawodniczka LKS PTR Pszczyna) i Jagoda Pstraś. Dobrze przyjmowała zagrywki i blokowała Joanna Łoś. Jednak PLKS Pszczyna nie na darmo trzy kolejne lata puka do drzwi I ligi kobiet. W końcu górę wzięło doświadczenie siatkarskie gospodyń. Ten set zakończył się wynikiem 25:22.

Czwarta, i jak się okazało, ostatnia odsłona tego meczu, to już dominacja gospodyń, które od początku tego seta uzyskały kilkupunktową przewagę i kontrolowały do końca przebieg gry.

(25:16, 24:26, 25:22, 25:19)

Mariusz Łoziński:

Zagraliśmy na miarę swoich możliwości. Po kontuzji dobrze zaprezentowała się Asia Łoś. Dobrze zagrały obie rozgrywające. Monika i Jagoda wcale nie ustępują umiejętnościami zawodniczkom z Pszczyny. Nieco słabiej wypadła Kasia Suska i środkowe bloku. Także przed następnym meczem z zespołem MKS Zawiercie, który jest w naszym zasięgu – jestem dobrej myśli. Nastawiamy się na walkę o zwycięstwo za 3 punkty.