Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Olsztyńskie rezerwy lepsze od warszawskiej Legii

Olsztyńskie rezerwy lepsze od warszawskiej Legii

Legia Warszawa była bardzo gościnna dla rezerw olsztyńskich akademikow, przegrywając 0:3 w meczu II ligi. - Przegraliśmy na własne życzenie - powiedział po meczu trener Wojciech Szczucki i trzeba się z nim zgodzić.

Początek spotkania nie układał się dla Legii pomyślnie. Kilka szybko zdobytych punktów pozwoliło gościom wejść w meczowy rytm. Legioniści próbowali odrabiać straty, ale patrząc na sytuację na boisku, odnosiło się wrażenie, że bez szczególnej determinacji. Pierwsza część zakończyła się bardzo szybko, rezultatem 17-25.

Druga partia to wyrównana gra. Tak naprawdę ciężko byłoby wskazać tutaj lepszą drużynę. To legioniści sprawiali nieco lepsze wrażenie na boisku, ale punkty zdobywali siatkarze z Olsztyna. Zdecydowanie najciekawszym fragmentem meczu była końcówka drugiego seta. Przez kilka minut kibice mogli oglądać całkiem niezłą siatkówkę. Legioniści po dobrej i agresywnej grze prowadzili już 22-19 i byli na dobrej drodze do wyrównania stanu meczu. Niestety z przewagi bardzo szybko zrobił się remis, a potem już tylko dramatyczna walka o każdy punkt. Siatkarze AZS radzili sobie w tej sytuacji zdecydowanie lepiej i to oni mogli cieszyć się z przewagi 2-0.Trzeci set wyglądał podobnie. Niemal przez cały czas prowadzenie utrzymywali goście. Duży wpływ miały na to proste błędy legionistów, których było w niedzielę bardzo dużo. Tylko trzy punkty dzieliły gospodarzy od stanu 2-1 w setach i otwartej drogi do walki o jeden punkt, ale legioniści chyba zbyt szybko uwierzyli, że mogą wygrać, bo pozwolili gościom na wyrównanie 24-24. Potem wystarczyły tylko dwie akcje i kibice Legii mogli podziękować siatkarzom za grę. Potem, przy dźwiękach piosenki „Don’t worry, be happy” opuszczali halę…

Mecz zespołem z Olsztyna oglądało około 50 osób. Choć legijnych barw na trybunach nie było zbyt wiele, to momentami na hali robiło się całkiem głośno. Nie zabrakło również „Snu o Warszawie”, ale chętnych do śpiewania nie było. Może następnym razem?

Legia Warszawa – AZS UWM II Olsztyn 0:3

(17-25, 27-29, 24-26)

Legia: Kłos, Wierzbowski, Jajszczak, Mikołajczak, Sotek, Radomski (K), Wróbel (L) oraz Grobelny, Kasprzyk, Lewandowski

AZS UWM: Biryło, Habel, Krzan, Starzewski, Kopaczel, Borkowski (K), Pichłacz (L) oraz Gujski, Wawrzyniak

Kolejne spotkanie gra Legia 28.10 o godz. 18:30 w Garwolinie.

źródło: legialive.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved