Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Energa Trefl Gdańsk – Ślepsk Augustów 3:0

Energa Trefl Gdańsk – Ślepsk Augustów 3:0

II-ligowi siatkarze gdańskiego Trefla ciągle pozostają w rozgrywkach bez straty seta. W sobotnim meczu, w hali gdańskiego MOSiR-u, pokonali Ślepsk Augustów w trzech szybkich setach.

Siatkarze znad morza zasłużenie zdobyli 3 punkty. Gdańszczanie pokazali, że nie bez przyczyny byli faworytami tego meczu. Goście natomiast nie mogą zaliczyć tego występu do udanych; duża liczba błędów i nieporozumień między zawodnikami znacznie obniżyła poziom spotkania.

Początek pierwszego seta był całkiem wyrównany. Od stanu 7:7, między innymi dzięki skutecznym atakom Marcina Iglewskiego, gdańszczanie wyszli na wyraźne prowadzenie. Ich przewaga stopniowo rosła. Trener Ślepska Antoni Kolasiński próbował ratować sytuację dokonując zmian zawodników, rozmawiając z siatkarzami, ale to wszystko niewiele pomogło. Gospodarze wykorzystywali błędy przeciwnika i wygrali 25:18.

W drugim secie jeszcze wyraźniej było widać przewagę gospodarzy. Błędy w przyjęciu (m. in. po dobrych zagrywkach Emila Siewiorka), a także nieporozumienia między rozgrywającym i atakującymi Augustowa powiększały tę przewagę, która w końcówce wynosiła już 11 punktów. W drużynie z Gdańska wyróżniał się kapitan Wojciech Szczurowski, który skończył najdłuższą akcję tego meczu atakiem z drugiej linii. Kapitan drugiego zespołu Arkadiusz Gij, był najbardziej widoczny wśród gości. To on zagrzewał do walki swoich kolegów i kończył najwięcej akcji, ale nie ustrzegł się też błędów. Kilka razy został zablokowany, choć to wynikało często z błędów rozgrywającego Łukasza Augustynowicza. Takie nieporozumienie zakończyło też tego seta, którego gdańszczanie wygrali wysoko 25:12.

Siatkarze z Augustowa nie zamierzali jednak się poddać. W przerwie między drugim a trzecim setem omawiali popełnione błędy. Szczególnie zaangażowany był w to kapitan i jednocześnie II trener, Arkadiusz Gij. Natomiast gdańszczanie byli spokojni i wyraźnie wierzyli w swoje zwycięstwo w trzech setach. Nie mylili się. Tą partię wygrali 25:15. Na początku kilka punktów zdobył środkowy z Gdańska Patryk Michna. Obok kapitana, w drużynie gości wyróżnił się także Mariusz Szlejter, ale suma błędów augustowian była tak duża, że chyba nikt nie wierzył w ich zwycięstwo. Dwie ostatnie akcje tego meczu były mało widowiskowe – oba zespoły wykonały zagrywki w aut.

Przez cały mecz widać było wyraźną przewagę gospodarzy. Goście popełnili wiele błędów. Szczególnie widoczne były akcje, w których piłka wystawiona przez rozgrywającego spadała na parkiet, gdyż żaden z augustowian nie podbiegł, aby zaatakować lub przebić ją na drugą stronę siatki. Dzięki temu gdańszczanie zdobyli wiele punktów po błędach przeciwnika, ale nie można też im odmówić kilku efektownych akcji.

Energa Trefl Gdańsk Ślepsk Augustów 3:0 (25:18, 25:12, 25:15)

Energa Trefl Gdańsk: Chwastyniak Witold, Szczurowski Wojciech, Iglewski Marcin, Wrzosek Piotr, Kruk Łukasz, Stancelewski Jarosław, Poskrobko Piotr (libero) oraz Głuszak Bartosz, Michna Patryk, Siewiorek Emil, Hajbowicz Krzysztof

Ślepsk Augustów: Netter Michał, Bartoszewicz Marcin, Gij Arkadiusz, Rudzewicz Łukasz, Augustynowicz Łukasz, Szlejter Mariusz, Kielich Maciej (libero) oraz Bugieda Marcin, Haraburda Paweł