Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Derby Bełchatowa ponownie na korzyść Mistrza Polski

Derby Bełchatowa ponownie na korzyść Mistrza Polski

Wczoraj pierwsza drużyna BOT Skrą Bełchatów pokonała bełcharowskie rezerwy 3:1. W drugim meczu Pucharu Polski pomiędzy tymi zespołami, rozegranym dzisiaj, ponownie lepsi okazali się Mistrzowie Polski. Tym razem zawodnicy Daniela Castellaniego zwyciężyli 3:0.

Pierwsze minuty spotkania to wyrównana gra po obu stronach siatki, jednak dosyć szybko BOT Skra zaczęła wychodzić na prowadzenie. Błyskawicznie na tablicy wyników mogliśmy zobaczyć stan 12:6, po czym trener Augustyniak poprosił o czas. Po autowym ataku Dominika Witczaka i kiwce Macieja Dobrowolskiego Mistrzowie Polski wyszli na prowadzenie 16:10. Duża przewaga BOT Skry pozwoliła im na spokojne zwycięstwo w pierwszej partii. Wprawdzie pod koniec seta ataki Zajdera i Błońskiego narobiły przeciwnikom trochę zamieszania, to nie wystarczyło to, aby Skra II odrobiła straty. Seta zakończył atak Pawła Maciejewicza.

Drugi set rozpoczął się zupełnie inaczej niż poprzedni, od prowadzenia Skry II 4:1. Błędy po stronie BOT Skry, m.in. zagrywka w siatkę Dobrowolskiego skutecznie umożliwiały „rezerwom” na utrzymanie takiego stanu. Dopiero po bloku na Dominiku Witczaku na tablicy wyników pojawił się remis, a trener Augustyniak zmuszony był poprosić o czas. Po krótkiej przerwie Skra II ponownie wyszła na czteropunktowe prowadzenie, a po bloku Dominika Witczaka zrobiło się już 16:11. Wtedy o czas poprosił trener Castallani, po którym jego zespół błyskawicznie odrobił straty. Błąd dotknięcia siatki wyprowadził Mistrzów Polski na prowadzenie 22:20. Set zakończył się wynikiem 25:22, po bloku Krzysztofa Stelmacha na Michale Błońskim.

Początek trzeciej partii był bardzo wyrównany. Praktycznie do stanu 11:11 walka toczyła się punkt za punkt. Dopiero w środkowej części seta BOT Skra wyszła na prowadzenie 15:13, co spowodowało, że trener Augustyniak wziął czas dla swojego zespołu. Po błędzie Dominika Witczaka BOT Skra wyszła na prowadzenie 19:17, a chwilę później o kolejny czas poprosił trener Augustyniak. Przy stanie 22:19 asa zaserwował Maciej Dobrowolski, a chwilę później w aut zaserwował Michał Błoński i było już 24:19 dla pierwszej drużyny Skry. Trzeci seta zakończył się wynikiem 25:20, a cały 3:0 na korzyść zespołu Mistrza Polski.

Skra II Bełchatów – Skra Bełchatów 0:3 (21:25, 22:25, 20:25)