Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Chemik Police – SPS Politechnika Częstochowska 3:1

Chemik Police – SPS Politechnika Częstochowska 3:1

W minioną sobotę w hali polickiego Chemika miejscowe siatkarki odniosły pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w I lidze kobiet. Pokonały Politechnikę Częstochowską 3:1.

Trener Mariusz Bujek nie mógł podczas sobotniego meczu liczyć na wszystkie swoje zawodniczki. Uraz stopy wykluczył z gry kapitana drużyny Agatę Furmanek , a podczas piątkowego treningu nogę w kostce skręciła Małgorzata Wysocka .

Pierwszą partię policzanki przegrały zdecydowanie i nic nie wskazywało na to, że będą w stanie przerwać złą passę spotkań bez zwycięstwa. – Walczyliśmy, ale popełniliśmy zbyt wiele prostych błędów, które zadecydowały o niepowodzeniu w pierwszym secie – mówił trener Chemika, Mariusz Bujek.

Drugi set rozpoczął się nienajlepiej dla Chemika. Podopieczne Mariusza Bujka przegrywały siedmioma punktami, ale opanowały sytuację. Wyszły na prowadzenie, którego nie oddały do końca seta.

Chemik szybko osiągnął przewagę w kolejnym secie i również rozstrzygnął go na swoją korzyść. Zawodniczki Politechniki najwyraźniej pogodziły się z przegraną i w czwartej partii nie podjęły walki. Duży wpływ na rezultat końcowy miało to, że policzankom udało się to, co sprawiało kłopoty w poprzednich spotkaniach. – Wreszcie wykorzystaliśmy nasze atuty, do których w tej chwili należą precyzyjna, techniczna zagrywka. Dobrze funkcjonowało rozegranie – ocenił trener Bujek.

Bardzo dobry mecz rozegrała Joanna Kuchczyńska, która zagrała na nietypowej dla siebie pozycji przyjmującej z atakiem. – Asia to zawodniczka o wielkim sercu do gry. Kiedy przegrywaliśmy pokazała takie zaangażowanie, że pozostałe dziewczyny też uwierzyły w siebie. To nam pozwoliło wygrać – chwalił Mariusz Bujek .

(16:25, 25:22, 25:23, 25:18)

Chemik Police: Pazderska, Ostrowska, Staszak-Staszków, Bryczkowska, Kuchczyńska, Kwiatkowska oraz Dołżańska (libero) – Raczyńska, Dąbrowska, Bronowicka