Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Beniaminek nadal liderem w grupie 1. II ligi mężczyzn

Beniaminek nadal liderem w grupie 1. II ligi mężczyzn

AZS UAM Poznań nie zwalnia tempa w II-ligowych rozgrywkach. W sobotę, po trwającym prawie dwie godziny pojedynku, akademicy pokonali 3:2 w Głogowie, groźny zespół Chrobrego.

Jeszcze przed rozpoczęciem tego spotkania było wiadomo, że któryś z zespołów przerwie passę porażek. Głogowianie przegrali u siebie oba spotkania, zdobywając punkty tylko na wyjazdach. W przypadku AZS-u sytuacja była odwrotna. Wygrali oni wszystkie mecze u siebie, ale zanotowali porażkę w jedynym wyjazdowym pojedynku w Legnicy.

Spotkanie od początku toczyło się w żywym tempie. Długie i efektowne wymiany rozgrzewały kibiców zgromadzonych w hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Głogowie. Początek pierwszego seta to przewaga gości, którzy po udanych kontrach prowadzili 10:6. Z biegiem czasu, bardziej doświadczeni na drugoligowych parkietach głogowianie zaczęli odrabiać straty. Ostatni remis odnotowano przy stanie 17:17. Potem dominowali już tylko gospodarze, zwyciężając ostatecznie 25:21.

O secie drugim siatkarze Chrobrego będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. AZS od samego początku dyktował warunki gry. Silne zagrywki Wojnowskiego i dwa skuteczne pod rząd ataki kapitana i trenera Damiana Lisieckiego pozwoliły szybko zbudować przewagę 5:1. Gospodarzom udawało się tylko zmniejszyć dystans punktowy do trzech oczek. Od stanu 19:15 dla poznaniaków, głogowianie zdobyli tylko jeden punkt przy sześciu przyjezdnych. Duża w tym zasługa środkowego Grabowskiego, który dwukrotnie powstrzymał środkowych Chrobrego.

Kolejne sety wygrywały na przemian oba zespoły. Najpierw Chrobry, w szeregach którego brylował Grzegorz Sosiński (w zeszłym sezonie awansował razem z zespołem Poznania do 2 ligi) oraz Marek Oczkowski, zwyciężył wysoko 25:18. Wydawało się, że set czwarty będzie tylko „kropką nad i” postawioną przez siatkarzy Chrobrego. Przez cała partię wynik „gonili” akademicy. Sztuka ta udała się im dopiero przy stanie 17:17. I podobnie jak w secie drugim tutaj też poznaniacy zdobywali seryjnie punkty, by ostatecznie zwyciężyć 25:21.

O wyniku spotkania decydował więc tie-break. W nim popis swoich umiejętności pokazali atakujący obu zespołów, wspomniany Sosiński oraz Wojciech Małka. Ten drugi miał jeszcze wsparcie całego zespołu, natomiast Sosiński praktycznie sam starał się walczyć ze swoją byłą drużyną. Prawdopodobnie zmęczenie nie pozwoliło gospodarzom nawiązać wyrównanej walki, bowiem od samego początku przegrywali decydujące starcie meczu. Przy zmianie stron AZS prowadził 8:4. Po świetnej grze Małki, zespół powiększał swoją przewagę, która w końcówce seta wynosiła już sześć punktów (13:7). Było więc pewne, że dwa punkty pojadą do Poznania. Mecz zakończył atakujący akademików, który w piątym secie zagrał ze stuprocentową skutecznością w ataku.

Beniaminek pomimo straty jednego punktu, pozostaje na fotelu lidera. Zagrozić może mu jedynie inny akademicki zespół z Zielonej Góry. Muszą oni jednak zwyciężyć dzisiaj w spotkaniu przeciwko Olimpii Sulęcin za trzy punkty.

Chrobry Głogów – AZS UAM Poznań 2:3

(25:21, 16:25, 25:18, 21:25, 10:15)

AZS UAM: Lisiecki (kapitan), Wojnowski, Małka, Grabowski, Karolkiewicz, Iglewski Mt., Śmietana (libero) oraz Kramer