Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Zapowiedź trzeciej kolejki I ligi mężczyzn

Zapowiedź trzeciej kolejki I ligi mężczyzn

Głównym wydarzeniem 3. kolejki rozgrywek mężczyzn na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy będzie mecz w Sosnowcu pomiędzy miejscowym zespołem Płomienia a nyskim AZS PWSZ. Oba rywalizujące zespoły głośno deklarują zamiar wywalczenia awansu do Polskiej Ligi Siatkówki.

Choć ostateczne rozstrzygnięcia zapadną dopiero w fazie play-off, stawką dzisiejszego spotkania nie będą wyłącznie punkty – zwycięski zespół zapewni sobie cenną przewagę psychiczną na rywalami. Pojedynek w hali w Sosnowcu będzie tym bardziej interesujący, iż obie drużyny – dzięki uporządkowaniu spraw organizacyjnych i finansowych – zbudowały mocne personalnie zespoły, oparte na zawodnikach mających za sobą występy w serii A. I tak – w Płomieniu zagrają: doświadczony Rafał Legień oraz Jakub Łomacz, Dariusz Szulik i Łukasz Jurkojć, a po nyskiej stronie siatki – Peter Turiansky, Arkadiusz Olejniczak czy Grzegorz Nowak. Dzisiejsze spotkanie powinno zweryfikować obiegowe opinie kibiców i pokazać rzeczywistą siłę obu przeciwników. Nie można przecież zapominać, że dotychczasowi rywale nysan nie byli zbyt wymagający (SPS Zduńska Wola i SMS Spała) i mecz w Sosnowcu będzie pierwszym poważnym sprawdzianem formy i umiejętności akademików z Nysy. Siatkarze Płomienia mają za sobą tylko jeden ligowy pojedynek, ale wygrana – bez straty seta – z bardzo wymagającym rywalem – Jokerem Piła z pewnością poważnie wzmocniła psychikę zawodników.

Długo czekali na inaugurację pierwszoligowego sezonu kibice gorzowskiego GTPS-u, ponieważ ich rywale rozgrywali spotkania Pucharu Polski. Z tego powodu pierwszym przeciwnikiem gorzowian w sezonie 2006/07 będą siatkarze Pronaru OSiR-u Hajnówka. Zawodnicy z Gorzowa, występujący teraz pod szyldem GTPS Dziewulski Inkaso Team, mają jasno wytyczony cel – walkę o awans do Polskiej Ligi Siatkówki. Działaczom klubu udało się pozyskać dla GTPS-u możnych sponsorów, którzy pomogli zbudować imponujący budżet, o jakim hajnowianie mogą tylko pomarzyć. Teoretycznie gorzowianie mają chyba najsilniejszy skład w I lidze, a w kadrze drużyny znajdują się zawodnicy, mający za sobą występy na boiskach ekstraklasy: Krzysztof Grzesiowski, Paweł Kupisz i Krzysztof Śmigiel. Zespół z Gorzowa wzmocnili także siatkarze, którzy w poprzednim sezonie bronili barw Pronaru – Maciej Wołosz, Jacek Malczewski i Grzegorz Szumielewicz, a zatem ci, którzy doskonale znają mocne i słabe strony dzisiejszych rywali przeciwników GTPS-u. Nie wiadomo jednak, jak długie oczekiwanie na rozpoczęcie ligowej walki wpłynęło na podopiecznych trenera Macieja Kowalczuka i w jakiej są aktualnie dyspozycji. I choć to oni są faworytami dzisiejszego spotkania, z pewnością nie mogą sobie pozwolić na lekceważenie zawodników Pronaru, którzy po fatalnym występie w poprzedniej kolejce, dziś mogą zagrać już tylko znacznie lepiej… A że hajnowianom nigdy nie brakowało ambicji, kibice z Gorzowie mogą być świadkami ciekawego spotkania, godnego inauguracji sezonu.Dwie porażki na własnym parkiecie ponieśli w dotychczasowych rozgrywkach I ligi zawodnicy beniaminka tej klasy rozgrywek, czyli SPS-u ze Zduńskiej Woli. Nic zatem dziwnego, że choć kolejną potyczkę również rozegrają przed własną publicznością, nie oni są faworytem tego pojedynku. Do Zduńskiej Woli przyjedzie tym razem – po AZS PWSZ Nysa i Energetyku Jaworzno – równie wymagający przeciwnik – Avia Świdnik. I choć podopieczni trenera Krzysztofa Lemieszka inauguracji rozgrywek pierwszoligowych nie mogą zaliczyć do udanych, ponieważ we własnej hali niespodziewanie przegrali z Inotelem Poznań, to zespół ze Świdnika od lat plasuje się na czołowych lokatach I ligi. A jeśli siatkarze Avii, na starcie rozgrywek, nie chcą stracić dystansu do rywali – bezwzględnie muszą dzisiejsze spotkanie wygrać i to najlepiej za trzy punkty.

Również zespół Energetyka Jaworzno rozegra kolejne spotkanie w rozgrywkach na zapleczu siatkarskiej ekstraklasy. Tym razem przeciwnikiem podopiecznych trenera Zbigniewa Błaszczaka będą młodzi zawodnicy SMS-u Spała, czyli grupa najbardziej uzdolnionych siatkarzy młodego pokolenia z całej Polski. Jaworznianie nie ukrywają, iż liczą na zdobycie kolejnych ligowych punktów, a ich optymizm jest w pełni uzasadniony, ponieważ młodzi rywale dopiero uczą się siatkarskiego rzemiosła – właśnie w spalskiej Szkole Mistrzostwa Sportowego i trzeba jeszcze sporo czasu, aby pokazali wszystkie swoje atuty. W poprzedniej rundzie zawodnicy Energetyka pewnie pokonali przeciwników ze Zduńskiej Woli, oddając na parkiecie rywali tylko jednego seta.

Zawodnicy Bzury Ozorków będą dziś podejmować bialski BBTS, ale trudno jest jednoznacznie ocenić formę obu zespołów, gdyż oba do tej pory rozegrały po jednym spotkaniu – z tym samym rywalem – hajnowskim Pronarem. Nie można jednak zapominać, że ozorkowianie zaprezentowali się w Hajnówce doskonale i odnieśli całkowicie zasłużone zwycięstwo. Natomiast siatkarze BBTS-u zagrali przeciwko hajnowianom słabo, popełniają wiele prostych błędów. Niewykluczone zatem, że o wyniku spotkania zadecyduje lepsza koncentracja i mobilizacja któregoś z rywali.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved