Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Wypowiedzi po pucharowym meczu we Wrocławiu

Wypowiedzi po pucharowym meczu we Wrocławiu

Dzisiejszy zwycięski mecz napełnił gwardzistów optymizmem i rozbudził ambicje w walce o final Pucharu Polski. Pokonani zgodnie twierdzą, iż czeka ich analiza obu spotkań.

Ryszard Bosek – trener Jastrzębskiego Węgla

Co sądzi Pan o dzisiejszym spotkaniu?Myślę że jeżeli chodzi o nasz zespół to nie było ono na najwyższym poziomie. Szkoda, trochę żałuje, gdyż byliśmy w stanie wygrać, ale to niestety my przegraliśmy z gwardzistami ten mecz. Na pewno będzie co analizować. Dla tych młodych zawodników, którzy maja jakąś perspektywę przed sobą jest to nauczka, jak nie powinno się grać. Chwalić nie mogę.


Jacek Grabowski – trener Gwardii Wrocław

Co sądzi Pan o dzisiejszym spotkaniu i grze swojego zespołu?

Po pierwsze bardzo się cieszymy ze zwycięstw odniesionych tutaj we Wrocławiu po długiej, długiej przerwie, gdyż ostatnio na własnym boisku wygraliśmy 2 lata temu. W ubiegłym sezonie nie wygraliśmy tutaj żadnego meczu, także to zwycięstwo ma dla nas podwójną wagę. Po raz pierwszy pokazaliśmy się przed własną publicznością w tym nowym zespole i wreszcie po wielu miesiącach porażek odnieśliśmy tutaj zwycięstwo.

Co sądzi Pan o nowym składzie? Czy wybory których Pan dokonał okazały się trafne?

Jak najbardziej. Myślę, że jeśli chodzi o tych zawodników których mamy tutaj w zespole to jestem zadowolony z wyborów. Zawodnicy stworzyli fajny kolektyw, fajny zespół. Rzecz jasna, nie jest to jeszcze zespół, który będzie stwarzał zagrożenie dla tych najlepszych zespołów w kraju. Aczkolwiek myślę, że na tyle na ile mogliśmy, to stworzyliśmy fajny zespół.


Paweł Rusek – Jastrzębski Węgiel

Jak oceniasz poziom dzisiejszego spotkania?

Myślę, że nie można tutaj mówić o jakimkolwiek poziomie, to była katastrofa szczególnie w naszym wykonaniu. Gwardia zrobiła to co do nich należało – zagrali poprawnie, popełniali mało błędów, co spowodowało, że może oni nie wygrali, ale my się sami wykończyliśmy.

Czy mieliście czas, aby zwiedzić Wrocław? Jak Wam się grało we wrocławskiej hali?

Nie, przyjechaliśmy wczoraj, prosto na mecz, spaliśmy w hotelu i dzisiaj od razu kolejne spotkanie. Myślę, że to jeszcze nie jest ten okres, gdyż jak wiadomo przed ligą przyjeżdża się dzień wcześniej i jest czas na poznanie miasta. Natomiast Wrocław, wiadomo, piękne miasto, duża hala, bardzo fajne warunki. Także oby to wszystko się tak dalej rozwijało.


Marcin Ciesielski – Gwardia Wrocław

Jakie są Twoje wrażenia po dzisiejszym meczu?

Bardzo się cieszymy, gdyż zależało nam głównie na zwycięstwach. Wczorajszy mecz był trochę słabszy, dzisiaj obie drużyny grały trochę lepiej. Cieszymy się ze zwycięstw – bardzo chcemy zagrać w finale Pucharu Polski. Ciągle się docieramy, widać że jest jeszcze przed nami dużo do zrobienia. Wszystkie te zespoły jeszcze pracują, gdyż liga jest w grudniu i co będzie dalej, zobaczymy.

Jak się gra w nowym składzie?

Jest wielu nowych chłopaków w zespole, wszyscy są bardzo sympatyczni. Mamy zgraną nową ekipę, prawie żadnych problemów, dobrze się dogadujemy. Wystarczy krótki komentarz, prosta uwaga i każdy wie gdzie powinien stać. Wiadomo, że aby wygrywać konkretnie akcje to trzeba będzie dogrywać jeszcze lepiej,ale wszystko zmierza w dobrą stronę.


Roman Gulczyński – Gwardia Wrocław

Jak oceniasz dzisiejszy mecz?

Spotkanie nie było na najwyższym poziomie, wiadomo nie było tyle emocji. Cieszymy się ze zwycięstwa, jest to jakiś kolejny krok dalej. Na pewno nie było to wspaniałe widowisko, przybyło trochę mało kibiców, ale udało nam się wygrać i teraz czekamy na kolejne spotkania z Rzeszowem.

Jak się gra w nowym składzie?

Bardzo fajnie. Jesteśmy młodą ekipą i żyjemy na tym parkiecie. To chyba widać ze pracujemy jako kolektyw, bardziej się cieszymy z udanych akcji. Mamy w zespole dwóch starszych kolegów – Macieja Krupnika i Mariusza Dutkiewicza, od których wiele się uczymy.

źródło: inf. własna

nadesłał: , ,

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved