Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Trwa pasmo zwycięstw Gwardii w Pucharze Polski

Trwa pasmo zwycięstw Gwardii w Pucharze Polski

Niepokonana pozostaje wrocławska Gwardia w tegorocznym rozgrywkach Pucharu Polski. W sobotę wyższość gwardzistów ponownie musiał uznać wicemistrz Polski Jastrzębski Węgiel.

Początek spotkania to wyrównana gra obu zespołów. Po obu stronach siatki ważną rolę odgrywali młodzi zawodnicy. Po stronie Jastrzębskiego Węgla Stępień a po stronie gospodarzy, dobrze atakujący Janeczek. Mimo wyrównanej gry widać było, że gwardzistom szło trochę lepiej- wyszli na dwupunktowe prowadzenie, które jednak jastrzębianie zniwelowali i po bloku Siezieniewskiego i Stępnia był remis 15:15, a dwa bardzo dobre ataki Siezieniewskiego wyprowadziły gości na jednopunktowe prowadzenie 17:16. Po udanej kontrze Jastrzębskiego było już 21:18 dla gości. Jednak podopieczni Jacka Grabowskiego i chwilę później po skutecznym ataku gospodarzy było tylko 21:20 dla Jastrzębskiego Węgla. Gościom udało się utrzymać przewagę i wygrać seta 25:22.

Drugą partię spotkania bardzo skutecznie rozpoczęli gospodarze, którzy po udanej kiwce Dutkiewicza i skutecznym bloku prowadzili 3:0. Jednak zespół Jastrzębskiego Węgla zdołał szybko dogonić Gwardię i po punktującej zagrywce Siezieniewskiego był remis 3:3. Sytuacja na boisku zmieniała się co chwilę. Skuteczny blok wrocławian i błąd młodego Stępnia wyprowadziły gwardzistów na dwupunktowe prowadzenie 7:5. As serwisowy Janeczka powiększył jeszcze przewagę gospodarzy do stanu 9:6. Z każdą chwilą to zespół gospodarzy grał co raz lepiej i powiększał przewagę. Po autowym ataku Kamińskiego wrocławski zespół prowadził 13:8. Zespół z Jastrzębia do końca starał się odrobić straty, co im się skutecznie udawało. Atak w aut Romana Gulczyńskiego zmniejszył przewagę jego zespołu do jednego punktu – 20:19. Po akcji w bloku Martin Sopko nabawił się urazu i musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Marcin Ciesielski, który w pierwszej swojej akcji zablokował Siezieniewskiego, dzięki czemu jego drużyna prowadziła trzema punktami 22:19. Końcówka seta należała do gospodarzy. W szczególności na wyróżnienie zasługuje tutaj młody wrocławski zawodnik Bartosz Janeczek. Gwardziści wygrali seta 25:19.

Punkt za punkt, tak wyglądała gra na początku trzeciej odsłony tego spotkania. Dopiero pojedynczy blok Gorzewskiego na Ciesielskim dał Jastrzębskiemu dwupunktowe prowadzenie 8:6. Chwilę później Gorzewski popisał się kolejnym blokiem, tym razem młody zawodnik zatrzymał atak Gulczyńskiego. Do tego wszystkiego doszła dobra zagrywka Jakuba Bednaruka i skuteczna kontra Siezieniewskiego. Jastrzębski wypracował sobie w ten sposób czteropunktowe prowadzenie 12:8. Przewaga gości nie przestraszyła jednak zespołu z Wrocławia. Skuteczny blok Ciesielskiego na Siezieniewskim oraz skuteczne ataki gospodarzy spowodowały, że na tablicy wyników widniał remis, a chwilę później po długiej akcji zakończonej na korzyść Gwardii było już 17:16 dla miejscowych. Po raz kolejny w zespole Jacka Grabowskiego brylował młody Janeczek, skuteczny zarówno w ataku jak i w bloku. Dzięki czemu jego zespół zwiększył przewagę do 22:18. Seta zakończył atakiem ze środka Krupnik. Gwardia wygrała tą partię podobnie jak poprzednią 25:19.

Początek czwartego seta to ponownie wyrównana gra po obu stronach siatki, jednakże w grze zespołu gospodarzy było widać więcej pewności siebie. Potrójny blok Ivanova, Siezieniewskiego i Kamińskiego na Gulczyńskim dał Jastrzębskiemu prowadzenie 7:5. Gwardia jednak szybko odrabiała straty do rywala. Po bloku Januszkiewicza był już remis 8:8, a kolejny blok gwardzistów dał im prowadzenie 10:9. Drużyna znajdująca się na prowadzeniu w tej części seta zmieniała się bardzo szybko . Po skutecznej zagrywce Siezieniewskiego to goście prowadzili 11:10. Z kolei potrójny blok gwardzistów wyprowadził ich na dwupunktowe prowadzenie 14:12, a kolejny blok tym razem pojedynczy Janeczka i skuteczna kiwka tego samego zawodnika wyprowadziły Gwardię na prowadzenie 17:12. Jastrzębianie starali się jeszcze dogonić przeciwnika, co w pewnym stopniu się im udawało. Po skutecznym ataku Gorzewskiego było już tylko 19:16 dla Gwardii a po bloku Bednaruka i Kamińskiego przewaga gospodarzy stopniała do 22:20. Jednak gwardziści trzymali rywala na dystans i nie pozwolili by drużyna trenera Boska się do nich zbliżyła za bardzo. Ostatni punkt oddał przeciwnikom Kamiński przekraczając linię zagrywki. Gwardia wygrała seta i cały mecz 3:1.

Gwardia WrocławJastrzębski Węgiel 3:1

(22:25, 25:19, 25:19, 25:21)

Składy:

Gwardia: Dutkiewicz, Janeczek, Krupnik, Januszkiewicz, Gulczyński, Sopko, Szymczak (libero) oraz Marciniak, Jarząbski, Ciesielski

Jastrzębski Węgiel: Ivanov, Gorzewski, Stępień, Bednaruk, Siezieniewski, Kamiński, Rusek (libero)