Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Siatkarze i siatkarki Portoryko przed mundialem

Siatkarze i siatkarki Portoryko przed mundialem

Po raz pierwszy od 36 lat na Mistrzostwach Świata zagrają obie reprezentacje Portoryko, męską i żeńska. Kibice z tego kraju marzą, aby siatkarki nawiązały do swojego najlepszego jak do tej pory występu na MŚ. Natomiast celem siatkarzy ma być awans do drugiej rundy.

Portoryko debiutowało na MŚ w Meksyku w 1974 roku gdzie zagrały obie reprezentacje tego kraju. Od tego czasu siatkarki wystąpiły jeszcze na MŚ w Peru (1982) oraz na MŚ w Niemczech przed czterema lata, gdzie wywalczyły 10 miejsce co było dla nich najlepszym wynikiem w historii.

Portoryko nawiązało do historii rok temu kiedy obie reprezentacje narodowe ponownie zakwalifikowały się do MŚ. W Japonii zagrają przedstawicie 34 narodów (w sumie 48 zespołów męskich i żeńskich) jednak tylko 15 krajów, w tym Portoryko, może pochwalić się udziałem w tym turnieju zarówno swoich siatkarzy jak i siatkarek.Portorykańskie siatkarki zagrają na mistrzostwach świata w grupie C z Holandią, USA, Brazylią, Kazachstanem oraz Kamerunem. Z kolei siatkarze trafili do grupy A gdzie ich przeciwnikami będą Japonia, Polska, Chiny, Argentyna oraz Egipt.

Wiążemy duże nadzieje z naszą reprezentacją, ponieważ w czasie przygotowań do mistrzostw świata pracowali oni bardzo ciężko – powiedział o zespole Portoryko prezes tamtejszej Federacji Siatkarskiej, Carlos J. Beltran. Pytany o cele swoich rodaków powiedział: Naszym największym życzeniem jest, aby żeńska reprezentacja wyrównała albo poprawiła wynik wywalczony w Niemczech (10 miejsce), natomiast zespół męski może awansować do drugiej rundy.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved