Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Kontrowersje wokół Pucharu Polski siatkarek

Kontrowersje wokół Pucharu Polski siatkarek

Polski Związek Piłki Siatkowej nie wyraził zgody na to, by mecze w grupie II Pucharu Polski siatkarek rozegrane zostały jednego dnia. Trzy drużyny grać więc będą po jednym spotkaniu dziennie...

W grupie II PP oprócz siatkarek mieleckiej Stali, Muszynianki-Fakro Muszyna oraz Aluprofu Bielsko-Biała miała grać jeszcze drużyna Skry Bełchatów. Ale ta wycofała się z pucharowej rywalizacji. Pozostały więc trzy drużyny, które spokojnie mogły rozegrać trzy mecze jednego dnia. Ale PZPS nie wyraził na to zgody.

Pierwszy turniej rozegrany zostanie więc w Mielcu, w dniach 27-29 października. W piątek, 27 października, o godzinie 17.30 rozpocznie się mecz Stali z Muszynianką. Dzień później, o tej samej porze, Muszynianka zagra z Aluprofem Bielsko-Biała, a w niedzielę, 29 października, mielczanki rozpoczną o godzinie 11.30 mecz z Aluprofem. Drugi turniej odbędzie się w dniach 10-12 listopada w Bielsku-Białej, a trzeci 17-19 listopada w Muszynie.Kontrowersje wzbudza nie tylko fakt gry w ciągu trzech dni trzech spotkań, ale też ułożenie pucharowego terminarza. Skra Bełchatów toczy bowiem rozgrywki I ligi, trudno więc, by godziła się na grę w PP, a ligowe mecze przekładała na środy. Działacze z Bełchatowa postanowili więc zrezygnować z uczestnictwa w tych rozgrywkach.

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved