Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Jakub Bednaruk: W sobotę Jastrzębie wygra 3:0

Jakub Bednaruk: W sobotę Jastrzębie wygra 3:0

Zespołowi wicemistrzów Polski nie wiedzie się w rozgrywkach grupowych PP. Czwarta przegrana na pięć spotkań nie napawa optymizmem. O komentarz odnośnie pierwszego meczu z Gwardią poprosiliśmy obecnego kapitana zespołu, Jakuba Bednaruka.

Było to bardzo porywające widowisko, generalnie rzecz biorąc mecz nie wyszedł mi dzisiaj zbyt dobrze (śmiech). Mówiąc jednak poważnie kolejny raz przegrywamy wygrane sety. Myślę, że musimy o tym podyskutować jeszcze przed drugim meczem tutaj we Wrocławiu. Póki co przegraliśmy kolejny mecz frajersko. Nie możemy szukać wytłumaczenia, że to kwestia składu. Mamy szanse wygrywać tylko ich nie wykorzystujemy.

Jak się czujesz w nowej roli na boisku?



Różnie to bywa. Gdy kończę ataki czuję się doskonale, gdy nie kończę to już gorzej (śmiech). Taka gra to dla mnie tylko łut szczęścia, że uda mi się zdobyć punkt.

Lubisz chyba rozmawiać z sędziami?

Dzisiejszy sędzia główny to bardzo miły i sympatyczny człowiek. Niestety żadnej spornej piłki nie pokazał na naszą korzyść. Ja jestem ogólnie zadowolony z sędziowania dzisiaj, a z tym panem na słupku opowiadaliśmy sobie podczas meczu co się dzieje (śmiech).

Jak ocenisz twojego „rywala” na pozycji w zespole?

Wydaje mi się, że to będzie najlepszy rozgrywający w Polsce, lepszy od wszystkich, którzy grali w tej lidze na przestrzeni kilku, a Nawet kilkunastu ostatnich lat. Nie obrażając kilku moich kolegów, uważam, że Iwanow to gracz światowego formatu.

A jak zareagowałeś na informację, że mimo Twojej dobrej postawy w ubiegłym sezonie klub szuka nowego rozgrywającego?

Zespół poszukiwał rozgrywającego. Wiedziałem o tym, jednak gdy dowiedziałem się, że będzie to Iwanow, trochę się załamałem bo jest to jednak górna półka. Było kilka nowych twarzy, które chciałbym poznać i porywalizować z nimi. Iwanow to świetny zawodnik i każdy rozgrywający, który miałby z nim rywalizować usiadłby na ławce. Ja będę się starał robić swoje, wejść na boisko, gdy będę potrzebny. Osobiście nie jestem do końca zadowolony z siebie jeśli chodzi o ostatni sezon, gdyby rzeczywiście grał dobrze to zdobylibyśmy złoto. Na miejscu klubu też bym szukał jeszcze lepszego od siebie zawodnika.

Jak będzie wynik w sobotę?

Jastrzębie wygra 3:0.

źródło: inf. własna

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved