Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Drugi przegrany mecz Asi Kaczor i „Kobiet trojańskich”

Drugi przegrany mecz Asi Kaczor i „Kobiet trojańskich”

W piątek, 20 października, drugie spotkanie w obecnym sezonie rozgrywek ligi akademickiej NCAA, przegrał zespół Joanny Kaczor – UCS Women of Troy. „Kobiety trojańskie” uległy 1:3 liderkom Konferencji Pacyfiku, UCLA Bruins.

Najlepiej punktującą zawodniczką meczu, była nie po raz pierwszy Asia Kaczor, która dla UCS zdobyła 23 punkty. Następna z jej koleżanek, Kelli Tenant, zdobyła znacznie mniej, bo 8 „oczek”. Rywalki punktowały słabiej od Polki, ale w tamach zespołu były bardziej wyrównane. Środkowa bloku, b[Nana Meriwether[/b], zdobyła dla UCLA Bruins 19 punktów. Katie Carter dołożyła 17, a Ali Daley – 12 „oczek”.

„Kobiety trojańskie” zaczęły spotkanie bardzo dobrze, jak przystało na gospodynie. Obok Asi Kaczor, także Jessica Gyssin i Diane Copenhagen, spisywały się znakomicie, co pozwoliło miejscowym wygrać pierwszego seta 30:25. Potem, głównie za sprawą Meriwether i znakomicie rozgrywającej Nellie Spicer, zawodniczki UCLA Bruins wygrały trzy kolejne sety i cały mecz 3:1.

UCS Women of Troy – UCLA Bruins 1:3 (30:25, 20:30, 24:30, 22:30)

Drużyna UCS Women of Troy zajmuje aktualnie trzecie miejsce w Konferencji Pacyfiku (za UCLA Bruins i Stanford). W łącznym rankingu ligi NCAA, UCS jest natomiast na miejscu piątym (za Nebraską, Penn State, Stanford i UCLA Bruins).

Kolejne dwa mecze w sezonie, wyjazdowe, w ramach Konferencji Pacyfiku, rozegrają „Dziewczyny trojańskie” w czwartek i piątek w przyszłym tygodniu (26 i 27 października). Kolejno rywalkami UCS będą zespoły Haskies oraz Cougars.

źródło: inf. własna, usctrojans.cstv.com