Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Delic-Pol Norwid – TS Juwentur Wałbrzych 3:1

Delic-Pol Norwid – TS Juwentur Wałbrzych 3:1

Kolejne zwycięstwo odnotowali młodzi siatkarze z Częstochowy którzy przed własną publicznością pokonali lidera grupy, ekipę TS Juwentur Wałbrzych.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gości, którzy dzięki udanym serwom Macieja Zająca oraz kilku błędom częstochowian szybko zdobyli pięciopunktowe prowadzenie. Przy stanie 3:8 o czas poprosił trener Stanisław Gościniak. Niestety nie pomogło to jego podopiecznym w zatrzymamniu zawodników z Wałbrzycha, którzy dzięki swojej dobrej postawie wygrali tego seta 25:18.

Druga partia rozpoczęła sie od asa serwisowego Tymoteusza Gajka, ale dobra passa gości trwała tylko do stanu 6:5. Wtedy w pole serwisu wszedł Adrian Szlubowski, który dzięki mocnej zagrywce doprowadził do remisu 6:6. Nastepna akcja to udany blok Krzysztofa Ferka oraz Maćka Kusaja i pierwsze prowadzenie Delic-Polu 7:6. Dalsza odsłona to przede wszytkim udana gra podopiecznych trenera Gościniaka, którzy zarówno w ataku jak i bloku spisywali sie znakomicie. Dzięki uderzeniu ze środka w końcówce Krzysztofa Ferka wygrali 25:22.

Set trzeci to tylko początkowo wyrównany pojedynek. Potem to już udana gra częstochowian, którzy przy pierwszym czasie dla trenera Ignaczaka prowadzili 12:6, a przy następnej wykorzystanej przerwie juz 15:7. W końcówce goście podjęli walkę i zdołali obronić trzy piłki setowe, lecz nie zatrzymali tym gospodarzy, którzy dzięki potężnemu atakowi Andrzeja Gościniaka zakończyli partię 25:22.

Ostatnia odsłona spotkania to od początku, mimo kilku błedów, dobra gra siatkarzy Delic-Polu Norwid, którzy dzięki udanej grze w obronie oraz w bloku doprowadzili do kilkupunktowego prowadzenia, którego nie oddali juz do końca spotkania i wygrali pewnie 25:22 a cały mecz 3:1.

Delic-Pol Częstochowa – Juventur Wałbrzych 3:1

(18:25, 25:22, 25:22, 25:22)