Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Przygotowania Argentyńczyków do MŚ

Przygotowania Argentyńczyków do MŚ

Grupowi rywale Polaków na zbliżających się Mistrzostwach Świata, siatkarze Argentyny po dwóch porażkach w towarzyskich meczach przeciwko reprezentacji Brazylii kontynuują przygotowania do listopadowego turnieju.

Siatkarze Argentyny przed tygodniem dwukrotnie ulegli reprezentacji Brazylii (2:3, 1:3) i były to już dla nich kolejne z serii towarzyskich spotkań przed MŚ. W tym roku Argentyńczycy gościli już u siebie zespoły Hiszpanii, Portoryko, Wenezueli, USA, Chorwacji oraz Tunezji z którymi grali spotkania towarzyskie. Argentynę, w ramach rozgrywek Ligi Światowej, odwiedziły także reprezentacje Brazylii, Finlandii oraz Portugalii.

Obecnie siatkarze Argentyny trenują w swoim kraju jednak już 5 listopada wylatują do Australii gdzie rozegrają serię spotkań towarzyskich z zespołami gospodarzy (trzy) oraz Kanady (jedno). Wizyta w Australii ma także pomóc podopiecznym Jona Uriarte w późniejszej aklimatyzacji w Japonii (pomiędzy Japonią a Argentyną jest 12 godzin różnicy).Na Mistrzostwach Świata reprezentacja Argentyny w grupie A zagra z Polską, Portoryko, Chinami, Japonią oraz Egiptem i z pewnością jest jednym z faworytów do awansu do dalszej fazy turnieju.

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved