Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Mecz na szczycie I ligi mężczyzn

Mecz na szczycie I ligi mężczyzn

Po dosyć łatwym zwycięstwie w Pile, siatkarzy Płomienia SSA czeka ciężka przeszkoda do pokonania. W sobotę do Sosnowca zjedzie aktualny lider tabeli I ligi mężczyzn - AZS Nysa.

Poprzednia kolejka była szczególnie udana dla sosnowiczan, którzy na trudnym terenie pokonali innego spadkowicza z PLS – Jokera Piła. Nic więc dziwnego, że kibice Płomienia z optymizmem patrzą w przyszłość. A przyszłość sosnowieckiej drużyny ma jeden kierunek, przynajmniej wg działaczy. Jest nim awans do czołówki polskiej siatkówki. Aby temu sprostać, sosnowiczanie muszą uporać się w rundzie zasadniczej m.in. z silnym zespołem nysan.

AZS Nysa poważnie wzmocnił się przed sezonem, co sprawiło, że klub będzie liczył się w walce o awans do PLS. Do znanych z pierwszoligowych parkietów: Grzegorza Nowaka i Marcina Krysia, dołączyli m.in. Petr Turiansky, Arek Olejniczak i Adam Kurian. Jak na I ligę jest to skład godny pozazdroszczenia.



Sosnowiczanie zagrali do tej pory tylko jedno spotkanie, ponieważ na I kolejkę przypadła im pauza. Po meczu w Pile trenerzy oraz zawodnicy Płomienia są bardzo skoncentrowani przed meczem sobotnim. Zdają sobie sprawę, że mecz z Nysą jest jednym z ważniejszych sprawdzianów w rundzie zasadniczej. Atutem sosnowiczan będzie na pewno własna sala. Dodatkowym „smaczkiem” może być fakt, że AZS jest obecnie liderem tabeli, a Płomień zajmuje 3 miejsce.

O tym, czy nysanie po raz kolejny nie stracą seta, i czy Płomień ogra kolejnego faworyta dowiemy się w sobotę o godzinie 17, na hali przy ul. Żeromskiego.

Przypuszczalne składy:

Płomień: Jurkojć, Grygiel, Kosok, Szulik, Legień, Łomacz, Stańczak (l)

AZS: Turiansky, Nowak, Szabelski, Olejniczak, Kurian, Wilk, Kryś(l)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved