Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Karzov ma pierwszą kontuzję od 20 lat

Karzov ma pierwszą kontuzję od 20 lat

Przerwa w treningach środkowego Jadaru Mykoli Karzova, spowodowana urazem łękotki, trwa 3 tydzień. Popularny „Sasza” uprawia siatkówkę od prawie 20 lat i nigdy nie musiał na tak długo przerwać treningów.

Mocno „siadłem” na piętach przy odbiorze piłki i gdy próbowałem szybko się podnieść, poczułem ból w kolanie – Mykola opowiada o swojej kontuzji. – Noga trochę spuchła, ale nie myślałem, że to coś poważnego. Lekarz zalecił przerwę i zabiegi rehabilitacyjne. Po kilku dniach chciałem wznowić treningi, ale okazało się, że noga cały czas boli i wtedy trafiłem na salę operacyjną. Był to niewielki zabieg, ale spowodował dłuższą przerwę. Mam leżeć i odpoczywać, aby w kolanie znów nie zebrała się woda. Chodzę tylko na naświetlania i staram się jak najmniej obciążać nogę.

Niewielu siatkarzy może się pochwalić tak małą podatnością na kontuzje jak ukraiński środkowy. – Od prawie dwudziestu lat gram w siatkówkę i to moja pierwsza kontuzja. Do tej pory miałem co najwyżej wybite palce, co nie przeszkadzało w trenowaniu i graniu.Pod znakiem zapytania stoi występ Karzova w meczach Pucharu Polski. – Prawdopodobnie rozpocznę treningi w przyszłym tygodniu. Nie wiem, czy będę gotowy do grania w pucharze. Chciałbym, ale to nie zależy tylko od moich chęci.

W Jadarze Radom na pozycji środkowego jest spora rywalizacja. – Żaden z nas nie może czuć się pewny występu w »szóstce«. W najlepszej formie jest według mnie Grzegorz Kokociński. W meczach z Częstochową bardzo dobrze zaprezentował się Krzysztof Makaryk. A dla zespołu najważniejsze jest, żeby dwóch zawsze było w dobrej dyspozycji.

Mykola Karzovmetryczka

Wiek: 30 lat.
Pozycja: środkowy bloku.
Wychowanek Awtamobilista Lwów.
Grał w klubach ukraińskiej ekstraklasy z:
Tarnopola, Łucka, Mariupola, Czerkasów,
a następnie w Polsce w BBTS Bielsko-Biała.
Żona Walentyna, mają córkę Olgę.

źródło: echo-dnia.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved