Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Azotowy rywal BKSCh Delecty Bydgoszcz

Azotowy rywal BKSCh Delecty Bydgoszcz

W weekend siatkarze BKSCh Delecta Bydgoszcz rozegrają dwa mecze 3 kolejki fazy grupowej Pucharu Polski. Do hali "Łuczniczki" przyjeżdża pięciokrotny mistrz Polski - Mostostal Azoty Kędzierzyn Koźle.

W poprzednim sezonie rywale Chemika Bydgoszcz zajęli 8 miejsce w Polskiej Lidze Siatkówki. Ten wynik przyjęto w klubie z wielkim roszczarowaniem. Choć zgodnie z regulaminem Pucharu Polski kędzierzynianie mieli już zapewniony awans do finału, bo na potrzeby kadr narodowych oddali czterech zawodników, to jednak postanowili grać w miarę możliwości pełnym składem, co otworzyło furtkę dla bydgoszczan. W innym bowiem przypadku, nawet gdyby Delecta wygrała grupę, to awansowałby Mostostal i Skra.

W ekipie ze Śląska w kadrze są Czech Petr Zapletal i Niemiec Eugen Bakumovski oraz dwójka juniorów Bartosz Kurek i Jakub Jarosz, których powołał trener Raul Lozano – mówi Wiesław Popik, trener Delekty. Dwaj pierwsi z pewnością się pojawią. Kadra Polski ma podobno weekend wolny, ale czy młodzi zawodnicy Mostostalu przyjadą, dowiemy się po przyjeździe. Nie zmienia to faktu, że rywal jest mocny i dla nas dobrze, że mamy już teraz możliwości konfrontacji. Podkreślam zawsze, że potrzebujemy jak największej ilości spotkań, by zgrywać nowy przecież prawie w całości zespół. Jest coraz więcej dobrej gry w naszym wykonaniu ale zdarzają się jeszcze spore błędy i nad ich wyeliminowaniem trzeba pracować.Mecze zostaną rozegrane w sobotę – 17.00 i niedzielę – 12.00.

Bilety – 5 złotych. Wstęp bezpłatny – młodzież szkolna do gimnazjum włącznie oraz młodzież ponadgimnazjalna w grupach zorganizowanych z opiekunem.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Puchar Polski

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved