Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Acosta już w Tokio

Acosta już w Tokio

Do rozpoczęcia mistrzostw świata pozostało jeszcze całe 11 dni, ale prezydent Światowej Federacji Siatkówki (FIVB), Ruben Acosta jest już w Tokio. W środę rano czasu lokalnego lotem przez Genewę dotarł na lotnisku Narita Airport.

Acosta wraz ze swoją małżonką, Malu, został oficjalnie powitany przez japońskich działaczy i jak sam mówił od razu poczuł atmosferę zbliżających się mistrzostw. Banery reklamujące mundial, bilbordy, plakaty rozmieszczone są w całym mieście i trudno ich nie zauważyć.

Państwo Acosta z lotniska zostali przewiezieni do Tokyo Prince Hotel Park Tower, gdzie pozostaną do czasu zakończenia imprezy. Ruben Acosta będzie także przygotowywał się do 30 już Światowego Kongresu FIVB, który rozpocznie się 22 października a zakończy dwa dni później.Przypomnijmy, że głównym punktem programu Światowego Kongresu FIVB jest wybór Prezydenta Federacji. O kolejną kadencję ubiega się właśnie Ruben Acosta i wszystko wskazuje na to, że jest głównym faworytem.

Na kongres do Japonii jutro rano wylatuje z Polski również Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski, który będzie kandydował na stanowisko Członka Zarządu FIVB.

Nie wiem czy mi się to uda, bo w porównaniu z innymi kandydatami działam stosunkowo krótko w międzynarodowej siatkówce. Ale zobaczymy co będzie – mówi Prezes Przedpełski.

Podczas Kongresu obsadzane będą również mniej eksponowane, ale również niezwykle ważne stanowiska w poszczególnych komisjach FIVB. O miejsca w nich ubiegać się będzie kilku polskich działaczy.

Czym więcej Polaków uda się wprowadzić w struktury FIVB tym lepiej, bo od tego zależeć będzie nasz wpływ na podejmowane w przyszłości decyzje dotyczące całej siatkówki, czyli też nas samych – Podsumowuje prezes PZPS.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2006-10-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved